Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

napęd moovo ln432 przesuw

17 Lip 2016 09:07 1722 8
  • Poziom 18  
    Witam, mam problem u klienta, napę przestał działać bez jakiejkolwiek przyczyny (burza), po puszczeniu sygnału z pilota słychać przekaźnik mlecz silnik nie rusza, próba resetu i programowania też nie uruchamia silnika, odłączeniu wszystkiego na bus też nie pomaga chociaż dioda czerwona miga 8 x co niby ma oznaczać przerwę w obwodzie bus, po zdemontowaniu silnika i podpięciu pod zasilacz silnik pracuje po 1 obrocie co kilka sekund i z bardzo słabą mocą że bez problemu można zatrzymać palcami, com ciekawe pomimo wykręcenia bezpiecznika na centrali jest faza na elementach metalowych typu silnik śruby itp, bo i fazer się świeci i ze 3 x mnie walnęło, przewody są podpięte tak jak w instrukcji, niestety silnik jest zaprasowywany więc raczej nie do naprawy, może macie pomysł czy i co padło lub czy naprawa jest opłacalna bo jak na razie nie mogę nawet się doprosić wyceny silnika w Somfy czy Nice
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 42  
    lz11980 napisał:
    com ciekawe pomimo wykręcenia bezpiecznika na centrali jest faza na elementach metalowych typu silnik śruby itp, bo i fazer się świeci i ze 3 x mnie walnęło, przewody są podpięte tak jak w instrukcji
    A co z ochroną przeciwporażeniową napędu- jak jest zrealizowana?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Silnik jest niskonapięciowy, więc to raczej nie jego wina. Sprawdź instalację jak napisał kolega @stanislaw1954 . Wina może leżeć po stronie centrali a konkretnie jej części czyli przetwornicy napięcia której naprawa jest raczej nieopłacalna. Odepnij zasilanie rozbierz centralę i oceń wzrokowo uszkodzenia. Wstawić fotki a może coś się uda podpowiedzieć...
  • Poziom 18  
    Ok , zgadza się że silnik jest niskonapięciowy na 12v ale po podłaczeniu zasilania z zasilacza powinien kręcić w trybie ciągłym, a kręci po troszku i to z przerwami i prawie "0" mocą,obecnie naprawiałem silnik z garażówki wiśniowskiego i po wyminie kndensatorów w środku śmiga i nie utrzymam końcówki wirnika w palcach, a podłączałem oba pod ten sam zasilacz 12v 2A, co się tyczy zabezpieczenia to jest stadardowy "10" wkręcany w domu na instalacji ale go nie wywala, wgląda to tak jakby w centrali bezpiecznik był na "zerze" a nie na fazie, przewody sprawdziłem i są spoko, w centrali nie widać nic przypalonego ale jak kolega zauważył somfy też nie bawi się w naprawy central tylko w wymiany. A tak na marginesie to o ile mnie pamięć nie myli już kiedyś na innych somfy miałem podobnie może to wina kondensatorów ? szkoda czasu generalnie paralizator zamiast kawy ;)
    Zasilacz 2A bardziej nadaje się do zabawek a nie do takiego silnika... Podlącz pod akumulator jak nie masz większego zasilacza. Co do podłączeń do bardziej chodziło o przeciwporażeniówkę niż zwarciówkę...Jeżeli nie masz PE w instalacji, to zasisk PE łączysz z zerem N ...
    Co do uszkodzeń to jak sprawdzisz silnik i będzie ok to nie ma co gdybać przed oględzinami centrali.
    W somfy też jest przetwornica i faktycznie czasem padają na niej kondensatory, ale w przypadku uszkodzenia przez "pierona" jest to loteria...
  • Poziom 18  
    z tym zasilaczem to się zgadzam ale w przypadku jak zasilam silnik wymontowany z napędu to raczej powinien mieć więcej siły niż na 2 palce, przynajmniej testując silniki z Wisniowskiego czy Hormana czy inne w porównaniu z tym z Moovo miały sporo więcej mocy i pracowały w trybie ciągłym a nie po 1 obrocie ale faktycznie masz rację podepne pod aku
    To już temat na wykład z fizyki , elektrotechniki i mechaniki...
    A na chłopski rozum to rozrusznik w samochodzie też jest na 12V, a przy 2 A nawet nie drgnie.
    2Ax12V to tylko 24 Waty...Daj znać po próbie z aku. Przebicie podczas burzy mogło uszkodzić uzwoejenia lub komutator...
  • Poziom 18  
    Po podłączeniu do aku niewielka zmiana , minimalnie więcej siły ale kręci dalej po troszku, już się dowiedziałem że silnik to koszt coś koło 100 netto natomiast centrala bagatela prawie 700 netto, wynik taki że lepiej kupić nowy zestaw tym razem nie marketówkę, o czym mówiłem 6 lat temu jak klient chciał oszczędzać
    Też nie trawię marketówek, ale wyładowania atmosferyczne nie mają ukierunkowania na firmówki, chińczyki czy markety... Nie ma reguły. A jak wygląda centrala?