Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ICL 7106/LM 35 wspólne zasilanie.

03 Lip 2005 20:35 1691 5
 • Poziom 12  
  Elektroniką zajmuję się amatorsko i w związku z tym mam taki problem. Chcę zrobić pomiar temperatury cieczy chłodzącej na w samochodzie na ICL 7106 i LM 35, ale mam do dyspozycji jedno napięcie zasilania +12V. i wspólną masę. Jak to rozwiąząć?
 • Poziom 12  
  Dzięki za szczere chęci, ale potrzebuję w moim projekcie użyć jako przetwornika t\U ukł. Lm 35, który będzie równocześnie podawał sygnał do komparatora napięcia i i ICL 7106. Wiem tyle, że Icl 7106 nie może pracować z innymi układami zasilanymi z tego samego źródła napięcia. Potrzebuje stworzyć układ "sztucznej masy", a w podanych linkach całość zagadnienia sprowadza się do pomiaru w oparciu o złącze p-n tranzystora. Natomiast w układzie z ICL 7107 problem nie istnieje, ponieważ jest on zasilany napięciem symetrycznym względem zera.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  apistograma napisał:
  [...] a w podanych linkach całość zagadnienia sprowadza się do pomiaru w oparciu o złącze p-n tranzystora.


  -> Converting a 9V DPM to a 0-2V Ground-Referenced DPM:

  Shown below is a circuit that will convert any "floating differential" (9-volt powered) 200 mV DPM into a ground-referenced 2-volt unit![...]

  If you attach an LM34 or LM35 directly to the converter circuit, add a 1K to 5.6K resistor across the converter input terminals. The LM34 / 35 would rather "supply" current than "absorb" it; false readings occur without the extra load resistor. Added battery drain is minimal.[...]
 • Poziom 12  
  Przepraszam, w pośpiechu nie obejrzałem tego materiału do końca.
 • Poziom 18  
  Witam , pozdrawiam . Moge ...? :-) Nikt nie krzyczy ...?
  Aaaa... to "dorzuce" moje "5 groszy" .

  Zrobilem tez taki uklad do samochodu bazujacy na LM35 i jakims IC... z wyswietlaczem cieklokrystalicznym . Porobilem to bo mi wskazniki oryginalne jakos tak dziwnie wskazywaly ;) . Do zasilania tego Lm-ka zastosowalem przetworniczke firmy TRACO in 12V out +/- 5V . Przetworniczki te dysponuja wystarczajacym pradem a maja wymiar 1/3 pudelka zapalek no i oczywiscie nie ma galwanicznego polaczenia miedzy wejsciem a wyjsciem . Na panelku wyswietlacza zamontowalem dodatkowo przelacznik , ktorym przelanczam miedzy pomiarami :
  - plyn chlodzacy
  - olej
  - temperatura zewnetrzna
  Dziala to wszystko dobrze ... ale latem wystepuja problemy w czasie gdy wyswietlacz sie przegrzeje bo " ciemnosc widac " zamiast jakichs wskazan . Usterka znika po okolo 5 minutach gdy wnetrze samochodu sie troszke schlodzi .

  Pozdrawiam serdecznie