Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa migomatu do użytku okazjonalnego

wojtekagro 17 Lip 2016 15:11 1017 6
  • #1 17 Lip 2016 15:11
    wojtekagro
    Poziom 8  

witam zastanawiam się nad budową miga do użytku okazjonalnego. czy ktoś t jeszcze robi ??
    pytanie czy się to opłaca czy może lepiej kupić coś rozsądnego mam trafo spalone ze spawarki także byłoby do nawinięcia włączniki też są dwie duże diody około 200 A szt. silnik do posuwu i zaworek do gazu też znajdę, podstawowe umiejętności także mam ....... jeżeli potrzebowałbym pomocy w tym jak nawinąć trafo i zrobić regulację drutu lub. ew. odkupiłbym element sterujący posuwem i prądem. pozdrawiam

0 6
  • #3 28 Lip 2016 08:02
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Jeśli na prąd w granicach 150A to się nie opłaca bo tanio wychodzą spawarki marketowe. Sytuacja zmienia się jeśli potrzebujesz spawarki o większych prądach ponad 200 A to warto zbudować o ile się posiada umiejętności i sprzęt oraz wiedzę.

0
  • #4 28 Lip 2016 23:28
    wojtekagro
    Poziom 8  

Ok. Jedyny mankament to taki że umiejętności slusarsko mechaniczne posiadam niestety teoria.... Lipa....... Budując sam mogę zainwestować w lepszy uchwyt w euro złącze a i posów dwie rolki. Prąd spawania. Moje trafo waży około 30-40 kg. Podam wymiary chcialbym zasilać to z dwóch faz. I teraz czy nie lepiej kupić. Ze znanaego portalu trafo za 70 zł. Do spawarki 160 A o wadze 15kg.zauważyłem że wtórne jest na alu. Przy lekkij pomocy jestem w stanie przezwoić na cu. A i nie spieszy mi się z tym.

0
  • #5 28 Lip 2016 23:52
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

cooltygrysek napisał:
    o większych prądach ponad 200 A to warto zbudować o ile się posiada umiejętności i sprzęt oraz wiedzę.

Tu to na pewno się nie opłąca bo urządzenia profi kupi się na prawdę tanio.

Właśnie na te duże klocki nie ma popytu.
    wojtekagro napisał:
    .zauważyłem że wtórne jest na alu. Przy lekkij pomocy jestem w stanie przezwoić na cu.

Tu na pewno nie ma potrzeby przezwajania bo alu jest Ok.

0
  • #6 17 Lut 2017 15:15
    wojtekagro
    Poziom 8  

w takim razie co polecacie do hobbystycznych napraw, w rozsądnej cenie do jakości.

0
  • #7 17 Lut 2017 15:27
    kortyleski
    Poziom 41  

Wiesz co, jako bazę kupiłem kraft dele z allegro za jakieś siedem stówek. Dołożyłem mu euro i elektrozawor gazu. Jak na tę kasę spawa dobrze. Podajnik kiczowaty, na razie działa, jak się schrzani to wymienię.

0