Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Extender Brlkin N300 i Netia spot

lordfryta 17 Jul 2016 15:57 693 3
 • #1
  lordfryta
  Level 13  
  Witam. Po odpaleniu repeatera przystapilem do konfiguracji, wybralem ssid mojej sieci, podalem haslo i poszlo. Po restarcie widze nowa siec ale albo nie moge sie z nia polaczyc albo nie mam netu (jak sie juz polaczy). Moze ma ktos jakis pomysl?
 • Helpful post
  #2
  jimasek
  Moderator of Networks, Internet
  NS-y mają zwyke problemy z "przerzucaniem" adresacji DHCP przez repeater. Masz dwie możliwości wpisać adres ręcznie do karty sieciowej z bramą 192.168.1.254 lub uruchomić drugi serwer DHCP na wzmacniaczu z taką samą bramą internetową.
 • #3
  lordfryta
  Level 13  
  Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Chyba jutro znajdę czas żeby się tym pobawić bo trwa wymiana istalacji c.o. w domu a do tego nam zamrażarka padła. Gdyby żona widziała, że siedzę przy komputerze już pewnie z niczym, nigdy bym nie miał problemu. Dam znać jak coś wykombinuję. Pozdrawiam.
 • #4
  lordfryta
  Level 13  
  Witam ponownie. Faktycznie ręczne wklepanie ustawień sieciowych pomogło. W ogóle pobrał jakieś kosmiczne IP i DNSy. Także dziękuję bardzo :) Natomiast rozwiązanie drugie "Uruchomić drugi serwer DHCP na wzmacniaczu z taką samą bramą internetową". Jest chyba niewykonalne na tym sprzęcie ponieważ nie mogę na nim znaleźć jakiś bardziej zaawansowanych opcji niż te:
  Status
  2.4 Ghz Wireless Connection
  5 Ghz Wireless Connection
  Extended Networks Settings
  SSID Settings
  Security
  Wi-Fi Protected Setup (WPS)
  Utilities
  Restart Extender
  Restore Factory Defaults
  Firmware Update
  Administrator Password
  Log

  W każdym razie dla mnie problem rozwiązany, gorzej mają goście, którzy nie będą mieli na dworze dostępu do netu. Może firmware update coś zmieni, może jeszcze gdzieś robię błąd. Tak czy inaczej należy się "POMÓGŁ". :)
  Pozdrawiam.