Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Indesit - Temperatura w chłodziarce za wysoka

mgregor 17 Lip 2016 16:16 1554 2
  • #1 17 Lip 2016 16:16
    mgregor
    Poziom 2  

Witam

Po przewertowaniu tematów na forum, odpytaniu google'a postanowiłem zadać pytanie.

Lodówka Indesit. Niestety nie znam modelu (naklejka z modelem gdzieś zniknęła) ale z googlowania identyczna jak BAAN 34.

Zamrażarka działa ok, natomiast temperatura w chłodziarce jest stanowczo za wysoka. Po przewertowaniu forum i google'a doszedłem do wniosku, że coś jest nie tak z klapką otwierającą cyrkulację powietrza z zamrażarki do chlodziarki (zamarzla, zablokowal ja lod albo cos nie dziala elektrycznie). Wczoraj po rozmrozeniu do dzisiaj dzialalo wszystko poprawnie. W wiekszosci porad wyczytalem aby dostac sie do parownika, oczyscic go i ewentualnie sprawdzic elementy elektroniczno-elektryczne (oprornosci, napiecia). I tu pytanie: JAK? W zamrażarce nie ma zadnych srub, zatrzaskow, zapinek. Sciany i tyl sa kompletnie gladkie. Pomiedzy polkami jest takie orurkowanie:
    http://www.nbr.com.tr/adminen/images/urunler/org/c06e720091008165730.jpeg
    wchodzace w tylna sciane zamrazarki. Nie chce niczego zniszczyc robiac cos na sile. Nie znalazlem nigdzie w sieci instrukcji serwisowej w ktorej byloby opisane jak ja rozebrac.
    Od tylu tez nie ma dostepu (czarna chlodnica a pod nia styropianowa izolacja).
    Czy ktos mial do czynienia z taka lodowka i wie jak dostac sie do parownika, wentylatora i tej klapki? Poradzi ktoś cos? Będę wdzięczny.

Pozdrawiam
    mgregor

0 2
  • #2 17 Lip 2016 16:50
    jack63
    Poziom 41  

mgregor napisał:
    Pomiedzy polkami jest takie orurkowanie:
    http://www.nbr.com.tr/adminen/images/urunler/org/c06e720091008165730.jpeg
    wchodzace w tylna sciane zamrazarki.

Ależ przecież jest to poszukiwany prze Ciebie parownik!
    Co prawda tylko zamrażarki, ale jednak.
    Może to jest jedyny parownik w tego typu lodówkach?
    Nie wiem. Jest tego badziewia tyle, że trudno znać każdy "patent". Może koledzy pomogą.
    Jakbyś dał zdjęcia wnętrza części chłodziarkowej, zarażarkowej oraz sprężarki z okolicą było by łatwiej Ci pomóc.

0
  • #3 17 Lip 2016 18:13
    mgregor
    Poziom 2  

Później wstawię zdjęcia wnętrza i tyłu lodówki. Dziękuję za info.
    W załączeniu foto wnetrza zamrazarki i tylu lodowki. Pojemnik pod rurka zdemontowalem dla lepszego widoku.
    Lodówka Indesit - Temperatura w chłodziarce za wysoka Lodówka Indesit - Temperatura w chłodziarce za wysoka Lodówka Indesit - Temperatura w chłodziarce za wysoka Lodówka Indesit - Temperatura w chłodziarce za wysokaLodówka Indesit - Temperatura w chłodziarce za wysoka

Rurki z drugiego zdjęcia zawijają w prawo i idą za ścianę tylną.

EDYCJA/UZUPEŁNIENIE: po poruszeniu lodówką i odłączeniu jej od prądu (wysunięcie do zrobienia zdjęć) góra zaczęła chłodzić (na tylnej ścianie pojawiły się kropelki wody a tylna ściana zrobiła się chłodna). Później sprawdzę jak to wygląda. Wczoraj po rozmrożeniu też chłodziła poprawnie a dzisiaj już nie...

0