Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wózek na spawarki i remont migomatu Einhell

czarny_1963 17 Lip 2016 16:32 12300 12
  • Wózek na spawarki i remont migomatu Einhell
    Witam, dosyć długo się przymierzałem do remontu poczciwego Einhella145A Turbo i wreszcie się zabrałem , głównie z powodu tego że przepuszczał mi gaz na rękojeści i i przycisk też źle działał że spawał źle.
    Remont polegał na wymianie przewodu spawalniczego na 5m z końcówką "euro" i założeniu elektrozaworu ( w starej rękojeści był zawór mechaniczny który właśnie był od dawna pęknięty i nie trzymał gazu).Miałem obawy czy stary podajnik uciągnie 5m drutu ale daje rady i spawarka po tych przeróbkach chodzi jak nowa . Elektrozawór jest na 220V i jest sterowany poprzez przekaźnik który jest zasilany zasilaczem antenowym 12V.Dołożyłem jeszcze przycisk na przodzie spawarki do uruchamiania posuwu drutu bez podawania gazu. Zlikwidowałem przewód masowy który był na stałe i zamontowałem gniazdo. przewód zasilający przełożyłem z tyłu spawarki.
    Parę fotek z remontu.
    Wózek na spawarki i remont migomatu Einhell Wózek na spawarki i remont migomatu Einhell Wózek na spawarki i remont migomatu Einhell Wózek na spawarki i remont migomatu Einhell Wózek na spawarki i remont migomatu Einhell Wózek na spawarki i remont migomatu Einhell

Po remoncie postanowiłem zrobić sobie wózek na spawarki, wzorowałem się na internecie na paru wózkach ale zrobiłem własną konstrukcje .
    Zobaczcie co z tego wyszło.

Wózek na spawarki i remont migomatu Einhell Wózek na spawarki i remont migomatu Einhell Wózek na spawarki i remont migomatu Einhell Wózek na spawarki i remont migomatu Einhell Wózek na spawarki i remont migomatu Einhell Wózek na spawarki i remont migomatu Einhell Wózek na spawarki i remont migomatu Einhell

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    czarny_1963
    Poziom 21  
    Specjalizuje się w: serwisrtv
    czarny_1963 napisał 634 postów o ocenie 181, pomógł 3 razy. Mieszka w mieście Wodzisław. Jest z nami od 2004 roku.
  • Relpol przekaźniki
    endymion
    Poziom 14  
    W kwestii wykonanej przeróbki spawarki mam mieszane wrażenia: pomysł dobry ale wykonanie nie powala.
    Natomiast sam wózek bardzo mi się podoba, jest pomysłowy, praktyczny i estetyczny.
  • Relpol przekaźniki
    Bonifacy
    Poziom 23  
    Tk jak przedmówca zauważył -wózeczek pierwsza klasa, zgrabny i poręczny. Widać ślusarstwo jest twoim fachem i sobie z tym dobrze radzisz, jednak elektryka już nie do końca (choć po podpisie pod nickiem "serwis RTV" to aż dziwne ale już wiem chyba skąd zasilacz od anteny :D ) - zasilacz w obudowie i specjalnie montowane gniazdko - ktoś to tam będzie rozłączał? chyba nie, więc to trochę wygląda po chłopsku - działać działa ale...

1. Na 90% masz w spawarce oryginalnie wyprowadzone 12V lub 24V - można sterowanie przekaźników pod to podciągnąć.
    2. Jeśli by nie było oryginalnie wyprowadzonego takiego napięcia (10% szans) to na szybkiego są gotowe zasilacze instalacyjne (na płytce - nie na gniazdko) które zajmować będą sporo mniej miejsca i będą lepiej wyglądać (koszty naprawdę niewielkie)
    3. Jak masz realizowane zwalnianie zaworu? oddzielny przycisk na rączce czy ten sam co rozpoczyna proces spawania?
    a) jeśli ten sam to pewnie w pierwszej chwili brak gazu osłonowego przy łusce
    b) jeśli drugi przycisk to trzeba używać 2 przycisków - chyba mniej wygodne.

Dokładając układ opuźnienia (ne555 lub podstawowy uC) można uzyskać otwarcie gazu i dopiero po np 1 sekundzie start drutu i cyklu spawania.
    czarny_1963
    Poziom 21  
    Dzięki za opinie , może macie trochę racji , ale jak rozbebeszyłem spawarkę to okazało się że już jej potrzebuje i musiałem szybko ją poskładać, więc zasilacz antenowy dlatego że mam ich pełną walizkę kosztuje 5zł a gniazdko bo takie mi leżało na warsztacie a jak się spali to wyciągam z gniazdka i wymieniam tak samo jak rolkę drutu dlatego jest po tej samej stronie, jest zamknięte i nie widać.
    Uwalnianie gazu jest na jednym przycisku i chodzi bardzo dobrze nie zauważyłem żadnych niedomagań podczas spawania a już troszkę pochodziła po przeróbce więc chyba nie trzeba nic zmieniać, ale każda uwaga jest mile widziana.
    chrisi
    Poziom 16  
    Z tym wężem 5m to lekka przesada, zębatki w podajniku drutu się łatwo wyłamują -plastik-, a nowy podajnik 53 Euro.
    tarkan1
    Poziom 17  
    Jeśli dobrze widzę to jest tam 12V DC.

Wózek na spawarki i remont migomatu Einhell
    czarny_1963
    Poziom 21  
    "chrisi" jak wytrzymał 15lat bezawaryjnej pracy na 2.5m wężu , a dużo spawałem to czemu akurat teraz miałby się połamać a chodźby nawet to ma prawo po tylu latach. Koszt nowego, do mojego miga to nie 50 euro a 50zł na allegro. Gdy mi się posypię to na pewno nie kupie tylko zrobię sobie sam taki podajnik z silniczka z wycieraczek , mam ich na pęczki w domu.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    emlo
    Poziom 14  
    Wózeczek pierwsza klasa ,sam przymierzam się coś podobnego zbudować ,widzę ze masz spawarkę KRAFTDELE CT-416 czy mógłbyś coś powiedzieć jak się tym spawa i tnie. :?:
    czarny_1963
    Poziom 21  
    "micho.no1" a spawałeś kiedykolwiek jakąś chociażby naj prostszą spawarką, bo ja myślę że nie , i dopiero co tutaj się pojawiłeś i już jesteś najmądrzejszy.
    Ja akurat spawam nią prawie dziennie i jak na razie sprawuje się bardzo dobrze i napisze za jakiś czas jak chodzi i czy się coś nie zepsuło.

Jeżeli chodzi o spawarkę i przecinarkę plazmową KRAFTDELE CT-416 ,to elektrycznie spawa dosyć dobrze , przecinarką też ciąłęm ale nie za dużo. Przecinałem cały arkusz blachy 1.5mm i szła dobrze , próbowałem też przeciąć pręty 10mm i też przecinała, więcej nie mogę powiedzieć .
    Nie próbowałem jedynie Tiga bo nie mam butli z argonem , ale niedługo mam zamiar kupić.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    czarny_1963
    Poziom 21  
    Cytat:
    micho.no1
    Ba zbudowałem dwa migomaty 400A, 315A w trybie 100%,

"szacun", chętnie zobaczę te konstrukcje, możesz się pochwalić tutaj, kiedyś też chciałem zbudować sam , więc bardzo chętnie zobaczę.
    czarny_1963
    Poziom 21  
    Witam, dawno tutaj nie zaglądałem ale obiecałem że napisze za jakiś czas jak się sprawuje spawarka po remoncie i powiem tak ; minęło już prawie 2lata i migomat idzie jak burza żadnych awarii jak do tej pory. Zasilacz jak dotąd się nie spalił , podajnik podaję bez problemu na 5-cio metrowym przewodzie , jak pisaliście że nie da sobie rady. Jak widać nie zawsze sprawdza się krytyka na starcie każdego tematu , ale zawsze mile widziana.
    Jak będę miał troszkę czasu to pokaże następne moje wynalazki które ostatnio skonstruowałem ,, pozdrawiam.

Tutaj jest film na youtube - https://www.youtube.com/watch?v=1JyoQiFoJrk&t=34s