Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia I - Zamknięty bagażnik mimo otwartego centralnego zamka

17 Lip 2016 16:46 1032 11
  • Poziom 9  
    Ostatnio będąc na zakupach normalnie otworzyłem centralny zamek. Otworzył się wszystkie drzwi i bagażnik. Włożyłem do bagażnika zakupy zamknąłem bagażnik wsiadłem i odjechałem. Po dojechaniu na miejsce wysiadam i próbowałem bez skutecznie otworzyć bagażnik. Niby niczego nie przyciąłem, nie używałem centralnego zamka po wejściu do pojazdu (jak otworzyłem zamki przy sklepie tak z otwartymi podjechałem do celu). Co może być przyczyną uniemożliwiającą otwarcie drzwi bagażnika? Jest to kwestia bardziej elektryki czy mechaniki?
  • Poziom 38  
    Ja obstawiam mechanikę. Sprawdź czy słychać pracujący siłownik centralnego w tym zamku. Jak tak to mechaniczna usterka.
  • Poziom 9  
    SKM 1964 napisał:
    Sprawdź czy otwiera się mechanicznie pociągając za linkę , bo nie którzy zapominają o jej istnieniu . :|

W sedanie nie można otworzyć bagażnika z kabiny.
  • Poziom 9  
    Zastanawiają mnie też te dźwięki przy otwieraniu centralnego zamka słychać dwa pyknięcia. Czy to oznacza, że najpierw otwierają się przednie drzwi potem drugie i bagażnik czy wszystkie drzwi i bagażnik?
  • Poziom 33  
    Skoda posiada ryglowanie drzwi , z tond 2 pyknięcia . Jak będziesz miał zaryglowane drzwi to mruga kontrolka centralnego zamka i nie dostaniesz się do auta z zewnątrz , ani z niego nie wyjdziesz jak byś się przypadkowo w nim znalazł .
    Centralny można zamknąć też bez ryglowania , wtedy jest jedno pyknięcie i nie działa kontrolka centralnego . :|
  • Poziom 9  
    W serwisie zdiagnozowali, że popsuł się jeden z modułów odpowiedzialny za sterowanie zamkami i trzeba go wymienić. Mam nadzieje, że wiedzą co robią i będzie już dobrze.
  • Poziom 33  
    Mam nadzieję , że to nie wina wiązki w drzwiach , bo wrócisz znowu do serwisu po wymianie modułu . W nich tak jest , że z czasem śniedzieją przewody lub wtyk konektorowy i zaczyna się cyrk z centralnym zamkiem . :|
  • Poziom 9  
    Coś jednak jest z tą elektryką nie tak skoro nie działa przycisk regulacji szyby pasażera w drzwiach kierowcy i lewy przycisk klaksonu. Mieli rano oddać jakoś nie dzwonią. Pewnie wymienili i rzeczywiście nic to nie dało. Z tego co wybadali to przycisk do otwierania klapy był sprawny, bo wpływał na wskazania miernika, światło w bagażniku powinno się też zaświecać. Wiec albo coś z tym zamkiem, albo z jego sterowaniem.
  • Poziom 9  
    Jak rzeczywiście było coś tam popsute to pewnie i tak reset nie przyniósłby skutku lub zadziałałby na krótko.
    Pan się tłumaczył, że zamówili obie części tylko przyszła jedna a druga z opóźnieniem, ale najważniejsze, że bagażnik się otwiera na razie bez problemu.