Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Foobar2000 zdalne sterowanie - telefon nie widzi wifi komputera

17 Lip 2016 19:23 1287 11
  • Poziom 11  
    Witam.
    Próbuję połączyć telefon na androidzie z aplikacji foobar2000 control z komputerem na którym jest zainstalowany fooobar2000. Wszystkie potrzebne dodatki są zainstalowane, i tu zaczyna się problem. Telefon nie widzi komputera jako żadnej sieci. Próbuję robić siec ad hoc która po włączeniu czeka na połączenie i nic. Czy komputer może działać jako taki ruter? Pomoże ktoś w konfiguracji takiej sieci jeżeli możliwa?
    Mój komp to lenowo g570, procesor i3, W7, karta bezprzewodowa Ralink RT3090 802.11n WiFi Adapter, jest jeszcze coś takiego- Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter - ale zupełnie nie wiem do czego to służy. Przy okazji, próba udostępnienia internetu pobieranego przez dongla lte z tego komputera poprzez wifi też się nie powiodła, a w drugą stronę tzn. z telefonu na komputer działa doskonale...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    ok, jest w porządku, ale ja mam problem z konfiguracją kompa, tzn nie wysyła sygnału który telefon by identyfikował. I tu potrzebna mi pomoc. Może napiszesz jak komp jest u ciebie skonfigurowany.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Uruchamiam applikację "remote Launcher server (programik w javie)" po zalogowaniu do pulpitu.

Firewall musi zezwolić serwerowi na dostęp do neta (bo server nasłuchuje na połączenia od klienta)

W serwerze ustawione jest
    - hasło Menu/Edit/Change Password
    - różne komendy Menu/Edit/Configure Lanuchers

Dodano po 1 [minuty]:

suzan napisał:
    ale ja mam problem z konfiguracją kompa, tzn nie wysyła sygnału który telefon by identyfikował.

To działa na odwrót, to telefon "wysyła" sygnał, nie komp.
    Np, chcesz zrobić "pause/play" we foobarze z telefonu, to telefon musi wysłać "pause/play" do komputera.
  • Poziom 11  
    No prawie tylko że foobar controler ściąga na telefon liste utworów załadowanych do foobara na kompie. Czyli komunikacja dwustronna.
  • Poziom 11  
    OK. popróbuję tylko trochę to potrwa bo nie mogę na google play się zalogować.
    jak byś jakiś czas mógł pośledzić temat...
    Jakiej kontroli foobara potrzebujesz z telefonu ?
    Nie wiem co robi foobar control ale nie wszystko się da kontrolowac przez remote launcher we foobarze, w każdym razie nie wszystko w prosty sposób.
  • Poziom 11  
    kontrola: play, stop, pause, lista utworów, volume. Potrzebuję kontrolować te parametry zdalnie podczas np spektaklu, lub próby.
    Czy mój laptop może działac jako taki ruter do łączności? chyba nie ma przeciwwskazań?
    suzan napisał:
    Czy mój laptop może działac jako taki ruter do łączności? chyba nie ma przeciwwskazań?

Nie rozumiem o co chodzi z tym routerem w laptopie.
  • Poziom 11  
    O to chodzi, że w W7 jest funkcja udostępniania internetu (np z dongla usb LTE podpiętego do kompa) poprzez kartę wifi komputera. Więc robię siec ad hoc na komputerze taka siec powstaje, czeka na połączenie użytkowników, jednak jak ja chcę skorzystać z tego internetu poprzez wifi na telefonie, telefon nie znajduje takiej sieci, jakby jej nie było. Dlatego pytam, czy ta karta ma taką możliwość, bo gdzieś na forach pisało, żeby najpierw to sprawdzić,tyle ze to było z jakiegoś 2011 roku, może teraz to standard, ja niestety w sieciach nie siedzę.