Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG CLX-4195FW - Niewyraźne kolory na druku, pionowe paski

krzysiek241997 17 Lip 2016 19:26 705 6
  • #1 17 Lip 2016 19:26
    krzysiek241997
    Poziom 2  

Witam,
    mam problem z drukarką (laserową) wielofunkcyjną firmy Samsung. Na drukach czarno-białych można zauważyć lekki różowy pionowy pasek od lewej strony, natomiast na drukach kolorowych (faktury itp.) kolory są niewyraźne np. drukując fakturę z Orange te firmowe loga są nawet bliżej koloru fioletowego niż pomarańczowego, tak samo dzieje się z każdego typu fotografią, kolory są niewyraźne. Oprogramowanie od drukarki pokazuje, że tonery są w 98% są pełne.
    Nie mam pojęcia w czym tkwi problem.
    Raz miała miejsce sytuacja, że podczas mojej nieobecności drukowali w domu ulotki i te kartki A4 z podajnika przypaliły aż się do wałka, który je pobiera z podajnika (nie wiem jak fachowo go nazwać). Otworzyłem drukarkę całą i za pomocą noża odkleiłem te kartki od wałka, może go zarysowałem i od tego są te paski na druku. Ale niewyraźne kolory nie mogą być od tego wałka.
    Prosiłbym o pomoc. (jeżeli ktoś się orientuje czy w okolicach Szczecina jest jakiś serwis gdzie mógłbym ją oddać do naprawy proszę o kontakt pod tematem)

0 6
  • #2 17 Lip 2016 19:49
    ABLublin
    Specjalista - kserokopiarki

Sory ale nikt z nas nie jest jasnowidzem, model urządzenia, przykładowe wydruki.

1
  • #3 17 Lip 2016 20:55
    krzysiek241997
    Poziom 2  

Model: SAMSUNG CLX-4195FW

0
  • #4 17 Lip 2016 22:00
    piwos
    Poziom 23  

1. Transfer masz zjechany na maksa
    2. Na moje oko z modułem Magenta "M" oraz Yellow "Y" jest coś nie tak. Wymień toner Magenta (kolor - purpurowy) na inny i sprawdź zmiany (nawet jak masz stary to przełóż co trzeba i sprawdź)
    3. Moduł Yellow "Y" (żółty) coś także nie daje koloru, też z nim jest jakiś problem

Tak na oko obydwa kolory Y+M do podmiany na początek

0
  • #5 17 Lip 2016 22:22
    krzysiek241997
    Poziom 2  

A te paski co są widoczne to również może być tym spowodowane?

0
  • #6 17 Lip 2016 22:24
    pecet7
    Poziom 16  

Ewidentnie zacząć od wymiany toneru magenta i yellow. Sprawdź po wyjęciu tych tonerów jak wyglądają na nich bębny - czy są idealnie czyste.

0
  • #7 18 Lip 2016 21:41
    piwos
    Poziom 23  

krzysiek241997 napisał:
    A te paski co są widoczne to również może być tym spowodowane?

A, te paski to jak pisałem na początku wyżej. Zjechany transfer i nic ci w tym temacie nie poradzę. Nie zakombinujesz, nie popchniesz tu nic palcem. Transfer się po prostu wymienia i już. A, i pamiętaj, że im gorszy kupujesz do drukarki toner (tańszy), papier tym szybciej takie rzeczy jak transfer i fuser się zużyją. Nie mówię żebyś kupował od razu z autoryzowanej dystrybucji ale po prostu sprawdzony przez jakiś serwis, który ma tonerów i tych drukarek dużo. I nie wirtualnie przez miala bo tak mówi handlowiec, tylko w realu! Toner musi być po prostu = dobry, a nie jakiś syf z Allegro ;)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo