Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool FL 5053 - Pralka porusza się po łazience

17 Lip 2016 20:16 1116 7
 • Poziom 9  
  Witam, mam posiadam pralkę WhirlPool FL 5053, jednak mam z nią problem, otóż cała pralka lata po łazience podczas wirowania. Próbowałem szukać tych szyn transportowych, czy jak to się tam zwie, jednak nic takiego z tyłu znaleźć nie mogę.

  Jakieś inne pomysły, jednej nóżki brakuje, jest tam podłożony papier, tak, że nic się nie kiwa, czy to może być tą przyczyną? Jeśli tak, to czy da się taką nóżkę dokupić? Jest ktoś w stanie znaleźć jej numer?
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Witaj, nóżkę możesz dokupić w sklepie AGD . Co do zabezpieczenia to każda pralka jest zabezpieczona do transportu . Z tyłu pralki powinny być wkręcone 2 lub 4 zabezpieczenia bębna.Dobrze popatrz.Są też maty anty poślizgowe.
 • Poziom 9  
  Dziękuję, jak tylko skończy prać to odsunę ją bardziej i wtedy poszukam, znalazłem listę wszystkich części do niej, może komuś w przyszłości się to przyda. => https://pl.scribd.com/document/55098839/Whirlpool-Fl-5053-3-ET

  Numery nóżek:
  Whirlpool FL 5053 - Pralka porusza się po łazience

  ta pierwsza chyba jest lepsza, bo jest regulowana, poszukam jej, może coś panowie w sklepie znajdą. ;)

  Dodano po 52 [minuty]:

  Cóż, popatrzyłem z tyłu, jest jedna dziura, więc tam pewnie było to zabezpieczenie, z przodu na dole jest taka klapka, tam tez jest podobna dziura, to prawdopodobnie była druga śruba, inne pomysły, co może to powodować?

  Dodano po 6 [minuty]:

  Odkręciłem górną pokrywę, wszystkie sprężyny są na miejscu, widzę chyba do czego była przymocowana ta śruba zabezpieczająca, już jej nie ma.. Bęben chodzi luźno, chociaż jego górna część chodzi luźniej niż dolna.
 • Poziom 19  
  Nie znam Twojej pralki ale zasada ogólna mówi, że pralka powinna być idealnie wypoziomowana (z poziomicą w ręku). Poza tym widziałem w pralkach, zwłaszcza tych starszych specjalne, niesymetrycznie umieszczone na obudowie bębna, obciążniki zabezpieczające wpadaniu pralki w drgania.
 • Poziom 9  
  No to może posłużę się zdjęciem..

  Whirlpool FL 5053 - Pralka porusza się po łazience

  Chodziło Ci zapewne o ten betonowy blok.. Od niego na górze widać metalową blaszkę, w której pewnie była ta śruba zabezpieczająca.. Napisałem już do ludzi sprzedających części na OLX do niej, zakupię tą nóżkę, wypoziomuję jak trzeba i wtedy zobaczymy czy coś się poprawi. ;)

  Swoją drogą, co to jest, w lewym dolnym roku zdjęcia ta "wskazówka", wydaje mi się, że można nią coś ustawiać..
 • Poziom 19  
  To była śruba zabezpieczająca w transporcie. Nie należy jej wkręcać w eksploatacji.
  Ta wskazówka i sprężynka związane są z pojemnikiem na proszek - do czego służą nie wiem.
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  IreuN napisał:
  co to jest, w lewym dolnym roku zdjęcia ta "wskazówka", wydaje mi się, że można nią coś ustawiać..

  To jest regulacja ustawienia dystrybutora wody - nie ruszaj.
  IreuN napisał:
  jednej nóżki brakuje, jest tam podłożony papier, tak, że nic się nie kiwa,

  :) :) Zamontuj nóżkę i ustaw odpowiednio pralkę, a potem melduj.
 • Poziom 9  
  Dobra wracam, kupiłem nóżkę i.. Okazało się, że nie jest potrzebna. XD Okazało się, że nóżkę ja posiadam, jedynie jest wkręcona ile się da, przez co musiałem podstawiać deseczki. Pralka jest poziomowana tylko za pomocą tej jednej nóżki (tripod nigdy się nie kiwa) , odkręciłem tą nóżkę tak aby się pralka już nie kiwała i jest o niebo lepiej, minimalnie się rusza, ale do tego bym już musiał użyć klucza do kręcenia tą nóżką gdy pralka stoi na ziemi..

  Dziękuję wszystkim za pomoc. ;)