Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hifonics Crunch GTi1500 - zasilanie i bezpiecznik

sunrise2006 17 Jul 2016 21:03 2172 10
    sunrise2006
    Level 6  
    Witam Wszystkich.
    Kupiłem wzmacniacz Hifonics Crunch GTi1500. Będzie on zasilał Rockforda p3d412 . mam jedynie pytania odnośnie zasilania... auto to bmw e46 sedan.. Akumulator jest w bagażniku, wiec długość przewodu "+" będzie ok 1,5 metra. Teraz pytanie czy kabel 25mm2 wystarczy i jaki bezpiecznik ( o ile jest w ogóle konieczny przy takiej malej odległości wzmacniacza od aku) będzie potrzebny. 100A ?? dodam ze wzmacniacz ma zabezpieczenie 2 x 50A . Z góry dzięki za pomoc. pozdr.
  • Helpful post
    kolibercio
    Level 18  
    Kabel 25mm spokojnie starczy. Bezpiecznik daje się w każdej sytuacji nie zależnie od długości kabla. W tym przypadku wybrał bym 80A.
    Swoją drogą sprawdź grubość kabla plusowego łączącego akumulator z alternatorem.
    jeśli cieńszy od zasilania wzmacniacza lub zaśniedziały to Big 3 by się przydało ;)
    sunrise2006
    Level 6  
    Dzięki za pomoc. Tak jak mówisz sprawdzę to połączenie żeby nie było problemów z zasilaniem albo ze spadkami. A możesz mi jeszcze wytłumaczyć o co chodzi z tym Big 3 ...
    kolibercio
    Level 18  
    Big 3 polega na tym że niwelujesz spadki napięcia wymieniając oryginalne okablowanie. Alternator - > Akumulator - > Masa.
    sunrise2006
    Level 6  
    Ok. Teraz wszystko jasne ... Jeszcze raz dzięki za pomoc. To będę działać w tej kwestii . pozdrawiam.
    kamil trx
    Level 17  
    kolibercio wrote:
    W tym przypadku wybrał bym 80A.

To co ten bezpiecznik w końcu ma chronić: instalację czy wzmacniacz, skoro na wzmacniaczu jest 2x50A?
    sunrise2006
    Level 6  
    To co sugerujesz? za maly czy za duży ten bezpiecznik 80 A ??
    sunrise2006
    Level 6  
    No też ok 1.5 M .
    kamil trx
    Level 17  
    sunrise2006 wrote:
    To co sugerujesz? za maly czy za duży ten bezpiecznik 80 A ??

Oczywiście że za mały.
    sunrise2006
    Level 6  
    Ostatecznie kupiłem 100A.