Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 5 objaśnienie pinów na płycie głównej

damian57576 18 Lip 2016 11:04 2064 12
  • #1 18 Lip 2016 11:04
    damian57576
    Poziom 3  

Witam problem jak w temacie. Mam iPhone 5 wersja 64 gb z niedziałającym wyświetlaczem. Po odpięciu wyświetlacza zauważyłem wygięte 2 "ząbki" na jednym ze złącz które zaznaczyłem. iPhone 5 objaśnienie pinów na płycie głównej Czy ktoś mógłby objaśnić do czego służy zaznaczone złącze? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

0 12
  • Pomocny post
    #2 25 Lip 2016 23:58
    ado81
    Poziom 20  

To złącze jest od przedniej kamery, głośnika rozmów, przedniego mikrofonu i czujników. Nie ma nic wspólnego z wyświetlaczem. To najmniejsze złącze jest od wyświetlacza a największe od dotyku.

0
  • #3 26 Lip 2016 07:44
    damian57576
    Poziom 3  

Wielkie dzięki za objaśnienie. Czy możesz mi jeszcze powiedzieć czy mogła się uszkodzić płyta główna lub wyświetlacz? Pytam bo jeszcze przed awarią telefon jakby słabo odświeżał ekran ( było widać taki pasek przechodzący przez cały ekran ale tylko wtedy gdy uruchomiłem główny aparat). Pewnego dnia chciałem zrobić zdjęcie. Otworzyłem aplikację aparat i zobaczyłem przykry widok. Otóż na wyświetlaczu zrobiły się paski pionowo i poziomo. Myślałem że wymuszenie ponownego uruchomienia coś zmieni i bedxie jak wcześniej. Otóż nie wisiał tylko na logo Apple więc podłączyłem telefon do komputera i odtworzyłem oprogramowanie. Po odtworzeniu telefon normalnie startuje, wydaje dźwięki, itp... ale nic nie wyświetla. Zauważyłem tylko podświetlenie. Proszę o pomoc!!!

0
  • #4 26 Lip 2016 11:20
    bogdan2491
    Poziom 19  

Próbowałeś z innym wyświetlaczem ?Wyświetlacz oryginał czy zamiennik?

0
  • #6 26 Lip 2016 14:38
    bogdan2491
    Poziom 19  

Przejdź się nawet do serwisu to powinni Ci sprawdzić za parę groszy od ręki, jak nie chcesz kupować w ciemno.

0
  • #8 26 Lip 2016 16:59
    bogdan2491
    Poziom 19  

Jeśli to wyświetlacz to postawią, na pewno powinni stwierdzić czy to płyta czy wyświetlacz.

0
  • #10 26 Lip 2016 19:17
    bogdan2491
    Poziom 19  

W iPhone masz wiele rodzajów śrubek i powinny być na swoim miejscu względem typu, jeśli chodzi o kolejność większego znaczenia nie ma, chyba że element który zaczynasz przykręcać, zasłania Ci możliwość przykręcenia niższego elementu. Warto zainwestować w segregator śrubek do iPhona, bo pomylić jest się niezmiernie łatwo.

0
  • #11 08 Sie 2016 15:45
    damian57576
    Poziom 3  

Witam serdecznie. Dziś właśnie odebrałem telefon z serwisu. Fachowcy w serwisie rozkładają ręce. Nie wiedzą co to może być... po postawieniu drugiego oryginalnego wyświetlacza telefon nic nie wyświetla tylko podświetla wyświetlacz. Ktoś może wie czym to jest spowodowane? Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

0
  • #12 08 Sie 2016 20:04
    gsmowiec
    Użytkownik obserwowany

Podejrzewam uszkodzenie elementów wokół connectora lcd zwłaszcza ze na tym zdjeciu co dodałeś widać powyginaną folie ochronną.Czyli do sprawdzenia filtry,cewki,bezpieczniki smd itp.Zanieś do porządnego serwisu a nie do takiego co tyko potrafią wyświetlacz wymienić.

0
  • #13 08 Sie 2016 20:35
    damian57576
    Poziom 3  

Niedługo będę w Białymstoku to zaniosę telefon do punktu Apple. Mam nadzieję że oni załatwią problem. Dodam że zaczynają pojawiać się paski w górnej części wyświetlacza. Miał ktoś podobny problem do mojego? Jeśli tak to prosiłbym o opisanie winowajcy oraz ewentualnie koszt takiej naprawy.

0