Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedwzmacniacz gitarowy - schemat

18 Lip 2016 12:21 2220 10
 • Poziom 22  
  Poszukuję schematu przedwzmacniacza gitarowego spełniającego warunki.
  - ma być niskoszumowy,
  - ma dokładnie odwzorować dźwięk i wzmocnić go o kilka, kilkanaście decybeli.
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  I których rekomendacji czekasz od koleg po forum przy takiej informacji, którą wyłożyłeś ? W tej sytuacji nawet Cyganka - wróżka nie powie czego ci należy !
 • Poziom 43  
  Prosze bardzo TUTAJ do wyboru do koloru :D.
 • Poziom 22  
  A wydawało mi się , że dość jasno opisałem problem. Sytuacja przedstawia się następujaco. Mój nadworny gitarzysta koncertuje dużo i w różnych miejscach . W zależniości od koncertu ma wzmacniacz i dwie gitary, typowy Les Paul i drugą "pudlankę" z przystawczką piezo. Podczas grania przy wyborze gitary wyciąga kabel i przepina do drugiej gitary, jest to słaby pomysł i kłopotliwy. Można skorzystać z "kosteczki" A-B/Y ale ja wymyśliłem coś bardziej prostego i bardziej uniwersalnego. Przełącznik-switch nożny , w pozycji I - czysta gitara Les Paul , II-pozycja , no i tu cygański przedwzmacniacz , który ma wiernie "przepuścić" dźwięk , bez jego "deformacji" no i przydałby sie potencjometr level . Jest takowy MXR- microamp i zacznę od niego. Oscyloskop pod ręką , także widać przebiegi ale może są inne lepsze pomysły. Przedwzmacniacz może być na 1/2 op-ampa bo druga połowa będzie "napędzać" equalizer.
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Jak widzisz, temat poruszył się z miejsca! Napisałeś - A wydawało mi się, że dość jasno opisałem problem. Dla ciebie może być i zrozumiale! A jak kolegi muszą znać na których elementach jest potrzebny ci wzmacniacz - lampy, tranzystory, ukladu skalone czy hybrydyczny schemat . Poprawnie sformułowane pytanie -połowa odpowiedzi! Popatrz schemat na tej brazylijskiej stronie internetowej. http://sombox.com.br/amplificadores/preamplificador-para-guitarras-com-distorcimetro/
 • Poziom 43  
  Tylko, że to jest układ kiepskiej jakości :(.
 • Poziom 30  
  Freddy napisał:
  Tylko, że to jest układ kiepskiej jakości :(.

  Grałeś czy tylko po schemacie tak twierdzisz?Szumy są spoko, a wzmocnienie się reguluje,efektu wcale nie trzeba wykorzystywać.Nie upieram się że to musi być ten ja wiem jak to działa i dla tego poleciłem.
 • Poziom 22  
  No i ruszył temat . Wracam do meritum , potrzebuję b.dobrej jakości układ który mi wzmocni sygnał. Jedna gałka - Level i nic więcej. A może NE5532 , na wejściu opornik 10k, w sprzężeniu Level no i kondensatory z którymi mam zawsze problem jakie na WE i WY układu. Może w tej prostocie jest metoda.
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Jeśli ci jest potrzebny tylko wzmacniacz poziomu sygnału, to proponuję schemat na 2 tranzystorach. Wzmacnianie 7-8 razy . Tranzystory można zamienić na BC547 - BC557. Przedwzmacniacz gitarowy - schemat

  Dodano po 30 [minuty]:

  Jeszcze 1 wariant schematu. S1 zmienia wzmacnianie do 10 razy . Wejściowe napięcie 50-500mV, wyjściowe - 1V . Jeśli jest potrzebna płynna regulacja wzmacniania włącz potencjometr szeregowo z rezystorem 2kOm, inne rezystory i S1 należy wydalić . Przedwzmacniacz gitarowy - schemat
 • Poziom 22  
  Dzięki, polutujemy "pająka" i zobaczymy. Wolałbym układ na 1/2 podwójnego op-ampa gdyż druga połowa będzie wykorzystana na 3-band equalizer.

  Dodano po 28 [minuty]:

  Dzięki , jesteśmy już blisko. Mam zasilanie 9V i trzeba to zasilić sztuczną masą. Jak to będzie wyglądało i jakie bedą wartości oporniczków. Wiem ,że są wzory na obliczenie tego ale to nie lenistwo. Raz sztuczna masa jest zrobiona na 2x10k raz na 100k a i wejście (+) jest "podparte" oporniczkiem 1M lub nie. Od czego to zależy, byłbym wdzięczny.