Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Banana Pi w Samochodzie-Android

_RAMZESEK_ 18 Lip 2016 13:45 2166 4
  • #1 18 Lip 2016 13:45
    _RAMZESEK_
    Poziom 10  

Witam

Zakupilem mikrokomputer banana pi-M3 z mysla montazu go w samochodzie, do tego zamowilem z ,,ALi" ekran 5" ktory bede chcial wkleic w deske rozdzielczą. Chcialbym aby banan uruchamial sie po odpaleniu auta. Istnieje taka mozliwosc?.

0 4
  • #2 18 Lip 2016 13:54
    hubiwit
    Poziom 25  

Najprościej zasilanie z gniazda zapalniczki, jeżeli jest załączane po zapłonie.

0
  • #3 18 Lip 2016 13:56
    _RAMZESEK_
    Poziom 10  

Jest załączane z zapalniczki,ale samo zasilanie nic zbytnio nie da. Musze i tak recznie włączyc banana :/ a ja chce miec tak jak radio, przekrecam kluczyk radio sie włącza.

0
  • #4 03 Lis 2016 19:27
    damdam

Poziom 33  

Przemyśl czy nie łatwiej byłoby zrobić mu podtrzymanie bateryjne, a tylko wybudzać go sygnałem "plus po zapłonie", bo zanim system wstanie, to już będziesz parkował w miejscu docelowym :)

0
  • #5 06 Lis 2016 11:11
    Bullseye
    Poziom 27  

Nie każdy rusza od razu po włączeniu silnika, ja przykładowo daję tą minutę na rozruch a w tym czasie Banana pi wstanie bez problemu :)
    Tak myślę, czy dwa przekaźniki i jeden z opóźnionym załączaniem (0.5s) nie zadziałałyby jak trzeba ? 12V po stacyjce leci do przekaźnika NO i go załącza (BananaPi ze styków jest odpalany), dalej przez opoźniacz do drugiego NC ktory rozłącza zasilanie pierwszego i mamy symulacje wciśniecia (o ile opóźniacz potrzebny, nie wiem na ile czuły jest moduł właczajacy banana).
    Chyba że coś źle kombinuję :D

0