Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośny Siemens

Marian35 03 Lip 2005 22:02 3397 18
  • #1 03 Lip 2005 22:02
    Marian35
    Poziom 9  

Nabyłem niedawno pralkę Siemens Siwamat Xl 960. Nie wiem czy wszytsko jest w porządku ale pralka jak wiruje to chodzi jak helikopter - bardzo głośno(900 obrotów) i strasznie tłucze a przecież jest nowa i powinna chodzić cicho. To mój stary polar chodził ciszej. Czy bosche też tak głośno wirują??

0 18
  • #2 03 Lip 2005 22:35
    mar3
    Poziom 17  

polar byl na "zwyky" silnik a nowa praleczka ma komutatorowy , wydaje on takie dzwieki i jest to normalne zjawisko <czesty problem po zmianie pralki> jezeli mowimy o nowej pralce <lozyska i te sprawy ok>

0
  • #3 03 Lip 2005 23:08
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

Marian twoja wcześniejsza pralka (Luna o ile się nie mylę) miała cichy silnik klatkowy tak jak napisał mar3 a silniki komutatorowe świszczą, piszczą, szeleszczą i bóg wie co jeszcze (silniki komutatorowe to zakała AGD)

0
  • #4 03 Lip 2005 23:20
    mar3
    Poziom 17  

a dlaczego zakala gdyby nie te silniki i elektronika to nie byloby dobrego wirowania i kontroli obr. itp. itd. <nie mysle o np candy z tym smiiesznym kolem i zwyklym silnikiem>tak mi sie wydaje a wady zawsze sie znajda ;-}

0
  • #5 04 Lip 2005 00:17
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

PS 663S BIO napisał:
    silniki komutatorowe świszczą, piszczą, szeleszczą i bóg wie co jeszcze (silniki komutatorowe to zakała AGD)

Nie wszystkie. Te wykonane przez porządną firmę zamontowane w porządnym sprzęcie pracują bardzo cichutko! Aż byś sie zdziwił gdybyś chociaż raz posłuchał (np. zrobił siusiu obok takiej pracującej pralki :D )
    Wiekszość łerpuli merlonich i innych to rzeczywiście helikoptery ;)
    Pozdrawiam

0
  • #6 04 Lip 2005 10:02
    KrzychoMiki
    Poziom 21  

Marian35 napisał:
    Nabyłem niedawno pralkę Siemens Siwamat Xl 960. Nie wiem czy wszytsko jest w porządku ale pralka jak wiruje to chodzi jak helikopter - bardzo głośno(900 obrotów) i strasznie tłucze a przecież jest nowa i powinna chodzić cicho. To mój stary polar chodził ciszej. Czy bosche też tak głośno wirują??

A zabezpieczenia transportowe zdjąłeś? :wink:

0
  • #7 04 Lip 2005 10:10
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

elektryk2000 napisał:
    PS 663S BIO napisał:
    silniki komutatorowe świszczą, piszczą, szeleszczą i bóg wie co jeszcze (silniki komutatorowe to zakała AGD)

Nie wszystkie. Te wykonane przez porządną firmę zamontowane w porządnym sprzęcie pracują bardzo cichutko! Aż byś się zdziwił gdybyś chociaż raz posłuchał (np. zrobił siusiu obok takiej pracującej pralki :D )
    Wiekszość łerpuli merlonich i innych to rzeczywiście helikoptery ;)
    Pozdrawiam

ano prawda, nie stać mnie na mercedesa wsród pralek to nie miałem kazji posłuchać

Cytat:
    a dlaczego zakala

bo zużywają się w nich szczotki, wirniki, prądniczki tachometryczne i inne cuda
    Cytat:
    gdyby nie te silniki i elektronika to nie byloby dobrego wirowania i kontroli obr

są pralki które mają te wszystkie bajery i mają silniki klatkowe

Cytat:
    elektronika

no właśnie szkoda słów, ktoś kiedyś na forum napisał tak
    >>gdyby w pralce nie było elektroniki to napewno byłaby bardziej niezawodna<<

0
  • #8 04 Lip 2005 14:16
    elektryk2000

PS 663S BIO napisał:
    ano prawda, nie stać mnie na mercedesa wsród pralek to nie miałem kazji posłuchać

Nie mialem na mysli Miele ;)

I nie trzeba wydawac >4000PLN zeby miec porządną pralke :) Naprawde.

PS
    Silniki szeregowe sa bardzo latwe to zaadaptowania do roznych zastosowan. Niesamowita łatwosc regulacji w szerokim zakresie, nie trzeba przełączać uzwojen (jak w klatkowych). Same plusy. A ze wiecej do psucia - mnie to wcale nie martwi, wrecz przeciwnie :D
    Ja jestem ZA :)

0
  • #9 04 Lip 2005 15:32
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

elektryk2000 napisał:
    PS 663S BIO napisał:

Nie mialem na mysli Miele ;)

I nie trzeba wydawac >4000PLN zeby miec porządną pralke :) Naprawde.

PS
    Silniki szeregowe sa bardzo latwe to zaadaptowania do roznych zastosowan. Niesamowita łatwosc regulacji w szerokim zakresie, nie trzeba przełączać uzwojen (jak w klatkowych). Same plusy. A ze wiecej do psucia - mnie to wcale nie martwi, wrecz przeciwnie :D
    Ja jestem ZA :)

z punktu widzenia serwisanta też jestem ZA !!! ale z punktu widzenia zwykłego użytkownika ................

0
  • #10 06 Lip 2005 23:23
    Marian35
    Poziom 9  

Ale mi nie chodzi o odgłos silnika, pralka chodzi jak traktor i to nie jest silnik, a przeciez nie powinna nowa pralka tak walić( nie ma nawet miesiąca) bez wsadu nie wiruje jak traktor, a z praniem tak! Zdjałem zabezpieczenie!! Czy bosche sa lepsze od siemensa i chodza ciszej????

0
  • #11 07 Lip 2005 00:20
    skryn
    Admin grupy AGD

Marian35 napisał:
    Czy bosche sa lepsze od siemensa i chodza ciszej????

"Flaki" mają identyczne, a pewnie z tym "traktorem", to chodzi Ci o nadmierne wibracje... i tak ma być!

0
  • #12 07 Lip 2005 10:17
    PS 663S BIO
    Poziom 31  

ale coś mi tu ne pasuje, "Whirlpool'e" podobno są kiepskiej jakości a "siemens'e" i "bosch'e" są lepszej jakości, tylko że "Whirlpool" AWM247 stoi jak przykręcona a "Siemens" chodzi jak traktor :?

0
  • #13 07 Lip 2005 11:30
    KrzychoMiki
    Poziom 21  

Witam. To jest zwykła pralka a nie ładowana od góry, więc nie ma prawa tak się zachowywać. Sprawdź jeszcze raz po kolei: Czy jest równo ustawiona (nie buja się po przekątnej), zajrzyj od spodu czy nie urwany amortyzator, koło pasowe nie poluzowane, ew. przeciwwaga nie poluzowana. Jeśli wszystko w porządku to zaproś serwis. Tak nie może być. Pozdrawiam.

0
  • #14 07 Lip 2005 12:16
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 08 Lip 2005 00:00
    Marian35
    Poziom 9  

A czy bosche są lepsze od siemensów?? Może są cichsze??

0
  • #16 08 Lip 2005 00:25
    elektryk2000

Marian35 napisał:

Jaaasne. Ciszej sie wymawia nazwe firmy ;)
    BSH - Bosch Siemens Hausgerate (nie mam "a" z dwoma kropkami ;) )

0
  • #17 08 Lip 2005 09:43
    majeczny
    Poziom 12  

Po pierwsze czy od poczatku chodzi tak glosno, czy od pewnego czasu. Jezeli wczesniej chodzila ciszej to musisz okreslic czy wina lezy po stronie silnika-szum od szczotek- czy po stronie mechaniki bebna.Moze kolo pasowe jest krzywe lub nie dokrecone,moze wpadlo cos do zbiornika,a moze jak podpowiada "Bleble" zle zamontowana grzalka -co sie w nich zdarza.

0
  • #18 08 Lip 2005 11:35
    Marian35
    Poziom 9  

Ale przecież to jest nowa pralka i nie ma prawa tak się zachowywać!! Pierwsze jej pranie to było bez wsadu jak pisało w instrukcji(nie chodziła jak traktor) a drugie juz z wsadem i przy wirowaniu chodziła głośno, może lepsze są pralki BOSCH od siemensów????????

0
  • #19 08 Lip 2005 12:25
    KrzychoMiki
    Poziom 21  

elektryk2000 napisał:
    Marian35 napisał:

Jaaasne. Ciszej się wymawia nazwe firmy ;)
    BSH - Bosch Siemens Hausgerate (nie mam "a" z dwoma kropkami ;) )

Kolego! Czytaj - to jest to samo. Jeśli pralka jest nowa to nie psuj sobie nerwów i dzwoń po serwis!

1