Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Platan Libra - Brak CLIP na analogowych liniach miejskich

LittleDevil 18 Lip 2016 16:46 1119 2
  • #1 18 Lip 2016 16:46
    LittleDevil
    Poziom 2  

Witam!

Mam centralę telefoniczną Platan Libra, w centrali umieszczona jest karta na 6 linii miejskich z czego używane są trzy oraz jest karta 2x gsm z aktywną jedną kartą sim.

Po uruchomieniu centrali przez długi okres działała bez żadnego problemu do momentu w którym obniżony został abonament na taki najniższy z możliwych gdyż na liniach analogowych jest tylko przyjście. (wyjście realizowane jest za pomocą GSM) Po zmianie abonamentu (lub zbieg okoliczności) na centrali nie mam CLIP, sprawdzałem metodą w której do linii miejskiej podpiąłem numer wewnętrzny i wtedy bez problemu przekazuje mi numer, dostawca niestety cały czas twierdzi że wina jest po stronie centrali a nic w niej zupełnie nie było zmieniane, nie twierdzę że nie mogło się coś zepsuć, bądź przez pomyłkę jakieś ustawienie zostało zmienione.

Dodam że gdy dzwonię na linię gsm CLIP przekazywany jest poprawnie.

Niestety jak na złość prosty telefon pokazuje CLIP poprawnie lecz szukając informacji natknąłem się na czasy dzwonków, dla centrali te czasy muszą być idealne natomiast telefon jest "głupi" i dla niego te czasy nie mają aż takiego znaczenia.

Jeżeli ktoś mógłby mi w jakikolwiek sposób pomóc to będę bardzo wdzięczny.

0 2
  • #2 19 Lip 2016 14:27
    Serwis Platan
    Poziom 14  

Centrala Libra na liniach miejskich analogowych odbiera CLIP w formacie FSK zgodnie z Europejskim standardem ETSI. Jeżeli CLIP od strony operatora jest nadawany w innym standardzie FSK lub w formacie DTMF, nie będzie rozpoznawany przez centralę.

Telefon może odbierać CLIP w różnych formatach, stąd poprawne działanie zarówno przy podłączeniu do centrali i odbieraniu CLIP z linii miejskiej GSM oraz przy podłączeniu bezpośrednio do linii analogowej. W celu doprecyzowania problemy zapraszam do kontaktu z serwisem fabrycznym Platana.

0
  • #3 19 Lip 2016 17:55
    LittleDevil
    Poziom 2  

Problem został rozwiązany.

Dla potomności - nie wiadomo dla czego ale ktoś rozpiął uziemienie które szło do centrali i centrala była bez uziemienia, po jej uziemieniu wszystko wróciło do normy.

Temat do zamknięcia.

0