Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Baofeng UV 5R a dipol półfalowy

18 Lip 2016 17:01 4458 5
  • Poziom 6  
    Hej, wzbogaciłem się o radio Baofeng UV 5R. Jako iż mam wykonany jako tako ten dipol półfalowy który ramiona ma po 42.5 CM chciałbym Was zapytać o jedną rzecz, szukałem jakiegoś złącza do podłączenia tego dipola pod skaner lecz nie wiem nie mogę znaleźć tego SMA-F złącza nigdzie do kupna, jak to potem ewentualnie podłączyć pod kabel 50 Ohm takie złącze? Mam jeszcze pytanie o dipol półfalowy, wiem że sporo jest tematów na ten temat lecz nadal nie umiem zrozumieć tego, są jakieś wyliczenia ale Ja kompletnie nie umiem tego liczyć... czy ktoś chętny pomógłby mi wyliczyć ramiona ewentualnie tego dipola po ile CM mają być? aktualnie tak jak mówiłem mam rurkę miedzianą 22mm, po 42.5 CM wiem że na bank to za mało na zbieranie lepiej... Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    No dobra a jaką końcówka SMA-F to którą wybrać?
  • Poziom 6  
    No spoko aczkolwiek będę mógł pod taki adapter podpiąć dipol półfalowy? Nie wiem z tego co mi ziomek wyliczył to wymiar jednego ramiona na moje częstotliwości powinnobyć 96 cm a ja mam 42,5 :P
  • Użytkownik usunął konto