Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG EA150 - Ekspress ciśnieniowy rozłożenie obudowy w celu wymiany grzałki

gervee 18 Lip 2016 18:38 819 6
  • #1 18 Lip 2016 18:38
    gervee
    Specjalista Automatyk

Witam, w jaki sposób rozłożyć obudowę ekspresu AEG EA150 Crema. Ma może ktoś jakiś rysunek montażowy tego ekspresu?

0 6
  • #3 18 Lip 2016 22:05
    gervee
    Specjalista Automatyk

Rozebrałem jakoś - jest inaczej bo nie ma tych króćców a jedynie dziury gdzie trzeba wetknąć wkrętak i wykręcić dwie śruby, dwie pozostałe są dostępne od tyłu.

Są tam dwa termostaty Thermaster DT7. Jeden oznaczony 98*C okazał się felerny (nie przewodzi) ale nie wiem jaki to typ bo nie działa (zakładam, że NC i jest do grzania wody). Dobrze myślę?

Niestety DT7 nie są dostępne. Dostępne są KSD301 - lepiej 95*C czy 100*C?

0
  • #4 18 Lip 2016 22:18
    LA72
    Poziom 39  

Od strony króćców są tulejki, na końcach których są wspomniane wkręty.

Czujniki rozłączają się jak przekroczą zadaną temperaturę.
    Poniżej fotki DT7.

Schemat rysowany na szybko dla modelu EA130.

Co do temperatur to najlepiej by było trafić na oryginalną wartość. Jednakże jak nie ma to dobierz najbliższą.
    Dałbym na 100st.C

1
  • #5 18 Lip 2016 23:22
    gervee
    Specjalista Automatyk

Biorę te KSD301 na 100*C i na 95*C i metodą prób i błędów dobiorę najlepsze egzemplarze. Jak widzę to drugi jest na 140 *C - to pewnie od pary (co ciekawe ten nie był posmarowany pastą termoprzewodzącą). Końcówki trzeba będzie zeszlifować bo oryginalne mają 4.8mm a KSD301 ma 6.3mm.

Dodano po 18 [minuty]:
    Wie ktoś czym różnią się wersje KSD301-314 od KSD301-324 ?

0
  • #6 18 Lip 2016 23:44
    nioop

Specjalista AGD

Ojej.. Nie wiem dlaczego tak bardzo komplikujecie tak prosty ekspres..
    Termostat to termostat, jego firma czy też kodowe oznaczenie AEG jest tutaj najmniej istotne.
    To nie jest dokładny termistor a sam ekspres też nie należy do "wysokiej półki"
    Każdy termostat cechuje powolna praca i duża tolerancja wartości, producenci określają ją na +/- 10 stopni, choć w rzeczywistości wynosi około 20 stopni.

Także jeżeli oryginalnie był 98 stopni, to czy założysz 95 czy 105 nie zrobi najmniejszej różnicy, czy zastosujesz pastę termoprzewodzącą czy też nie również nie wpłynie na jego działanie..

0
  • #7 19 Lip 2016 13:47
    gervee
    Specjalista Automatyk

Po wymianie termostatu "pacjent" odzyskał zdrowie. Dzięki za pomoc w naprawie.

0