Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LDmicro PWM - nie działa prawidłowo

krystoferek 18 Lip 2016 19:46 1200 5
  • #1 18 Lip 2016 19:46
    krystoferek
    Poziom 14  

Witam
    Otóż mam problem z dokończeniem pisania wsadu w języku ladder do atmegi 32.
    W symulacji prawie działa, ale jak teraz przypisać sygnał PWM do odpowiedniego pinu tego procesora?
    Jednym przyciskiem chciałbym zwiększać, a drugim zmniejszać wypełnienie.
    Z góry dziękuje za jakąś pomoc.

0 5
  • PLC Fatek
  • #2 18 Lip 2016 22:00
    rb401
    Poziom 32  

krystoferek napisał:
    W symulacji prawie działa, ale jak teraz przypisać sygnał PWM do odpowiedniego pinu tego procesora?

Wygląda na to że używasz wersji LDmicro gdzie obsługa pwm dla atmegi32 jest niedokończona.
    Niestety, pomimo że temat LDmicro ciągle żyje i powstają nowe wersje, to jest bałagan. Na stronie autora najnowszą wersją jest właśnie ta, w której temat pwm w atmega32 jest niezrobiony. Na GitHub jest już wersja 3.4.0, powiedzmy "eksperymentalna" ale dziwna.

Spróbuj może na początek ściągnąć zipa z tej stronki i wyciągnąć z niego ldmicro.exe :

cq.cx/ladder-forum.pl?action=viewthread&parent=3895

W tej wersji dla atmega32 pin dla pwm wskakuje poprawnie. Jest tylko jakieś ostrzeżenie przy kompilacji ale nie wiem czy jest się czym przejmować.

0
  • PLC Fatek
  • #4 18 Lip 2016 23:36
    rb401
    Poziom 32  

piotrva napisał:
    A ja bym dorzucił, że może nie warto się bawić w takie programy?

Osobiście jednak ten program uważam za ciekawy i nie wydaje mi się by był bezwartościowy.

Pozwala na przykład na wejście w tematykę programowania PLC całkiem niskim kosztem. Czyli jakaś funkcja edukacyjna.

A i też pozwala osobom, które z pewnych względów nie chcą, czy nie potrzebują wchodzić w temat języków programowania (C, Arduino itd.) stworzyć sobie jakąś działającą rzecz.

W każdym razie oceniam LDmikro za sporo wartościowszy niż taki (przepraszam za wyrażenie) Bascom.

0
  • #5 19 Lip 2016 11:19
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

@rb401 Nie chcę za bardzo polemizować, bo to nie na temat, ale... obecnie ceny PLC bardzo spadły i za mniej niż 400 zł można kupić całkiem rozbudowany PLC np. Siemensa. To powoduje, że budowanie pceudo-PLC z użyciem MCU traci sens. Do tego mamy wersje demo oprogramowania, na którym można przećwiczyć i zasymulować PLC. A wercje full też nie są specjalnie drogie.

0
  • #6 19 Lip 2016 16:37
    krystoferek
    Poziom 14  

tmf napisał:
    obecnie ceny PLC bardzo spadły i za mniej niż 400 zł można kupić całkiem rozbudowany PLC np. Siemensa.

Podaj kolego przykład takiego rozbudowanego sterownika

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

Dzięki rb401
    Będę kombinował

0