Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel,vectra,b,brak oświetlenia wnętrza

kriskros0089 18 Lip 2016 21:04 1668 5
  • #1 18 Lip 2016 21:04
    kriskros0089
    Poziom 2  

Witam, posiadam opla vectre b 98r ,mam problem nie działa mi oświetlenie w środku auta,sprawdzałem kable przy lampce plus dochodzi ale niema masy, czy ten kabel od masy idzie do każdych drzwi? Prosze o pomoc.

2 5
  • #2 18 Lip 2016 21:21
    piotrek22101
    Poziom 39  

Nie ma włącznika w zespolonym od świateł? W niektórych wersjach był. Z każdego włącznika idą za skrzynkę i tam odpowiednio się łączą,potem jeden do lampki na górze. Na zegarach zapala się lampka otwartych drzwi?

1
  • #3 18 Lip 2016 21:23
    Wołodyj
    Poziom 4  

Masuje Ci raczej na otwartych drzwiach, sprawdzales stycznik w drzwiach??
    Jezeli plus jest to i bezpiecznik jest okey, skoro nie masz masy a sprawdzales po krotkim czasie zasilanie na otwartych drzwiach to winny jest stycznik lub kabelek od niego.

Te masy od drzwi i klapy powinny sie gdzies łączyć w instalacji.

0
  • #4 18 Lip 2016 21:39
    ...KUBA...
    Poziom 21  

Masz jedynie oświetlenie sufitowe? czy jeszcze jakieś dodatkowe lampki w drzwiach, z tyłu do czytania, w osłonie przeciwsłonecznej? Lampka sufitowa powinna mieć pozycję na której świeciłaby niezależnie od otwarcia drzwi.
    W takim razie jest to rozwiązanie takie jak w corsa B (tak jak pisze kolega szare przewody to przewody od czujników w drzwiach, i również od wyłącznika w przełączniku zespolonym do świateł ) :

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1226447.html
    lub tutaj pełny schemat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3191803#3191803

0
  • #5 19 Lip 2016 06:02
    kriskros0089
    Poziom 2  

mam oświetlenie pojedyncze z przodu włączałem je wyciągajac od pozycyjnych świateł przełącznik , z tyłu od klapy bagażnika działa mam kombi dodam że wcześniej zaczeła mrugać aż za którymś razie przestała działać, stycznik działa w drzwiach.

Dodano po 2 [minuty]:

sprawdze dzisiaj przewód za puszka od pozycyjnych i mijania.

0
  • #6 19 Lip 2016 06:50
    piotrek22101
    Poziom 39  

Jeźeli da się włączyć włącznikiem,to uszkodzenie pomiędzy nim a łączeniem próg/skrzynka. O ile pamiętam to szare przewody. Jak ściemniało się powoli to musi być sterownik od tego,do niego wchodzą sygnały i wychodzi jeden.

0