Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opis lampek kontrolnych na tablicy rozdielczej Opel Astra 1,8

18 Lip 2016 21:50 11046 4
  • Poziom 2  
    Witam Proszę o pomoc, mam starego Opla Astrę o pojemności silnika 1,8. Na tablicy wskaźników po lewej stronie na dole są trzy wskaźniki (lampki) .Przy włączeniu silnika wszystkie trzy kontrolki się zapalają, jak ruszam samochodem gasną. Po pewnym czasie jazdy środkowa lampka się zapala i pali się do końca jazdy, jak silnik zostaje wyłączony gaśnie.Lampka zaczęła się zapalać od jakiegoś czasu, nie wiem jaka jest tego przyczyna? Nie wiem co wskazuje ta lampka , jest na niej narysowany jakiś rysunek jak silnik,czy wirnik i w środku jest zygzak jak na urządzeniach elektrycznych z wysokim napięciem. Może ktoś wie? co wskazuje ta lampka i jaka to może być usterka. Będę wdzięczny za pomoc i wyjaśnienie. Chciałem dodać że to samo pytanie zadałem w kilku warsztatach samochodowych w swojej miejscowości i nikt nie potrafił na to pytanie odpowiedzieć.
    Pozdrawiam Stanisław mój adres e-meil krystyna1948(malpa)interia.pl

Moderowany przez CameR:

Astra F, Astra G ..., chociaż rocznik ?
    Reg. 3.1.15. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

• Pomocny post
    Poziom 29  
    Ta kontrolka informuje że w układzie zapłonowym, wtryskowym występuje usterka. W takim aucie można wybłyskać kody tzn zewrzeć odpowiednie piny w złączu diagnostycznym ALDL i po przekręceniu zapłonu liczyć błyski rzeczonej kontrolki w odpowiedniej sekwencji.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    To szacunek dla mechaników z Twojej miejscowości.. Kontrolka informuje, że wystąpiła jakaś niesprawność przy silniku która wpływa na złą emisję spalin. W samochodzie znajduje się system samodiagnostyki, podzespołów silnika przeprowadzany przez "komputer" silnika. Jeśli zostanie wykryta jakaś niesprawność, zostanie zapamiętany błąd, który można odczytać, zweryfikować z listą błędów i dowiedzieć się w jakim układzie wystąpiły anomalia. Najczęściej wiąże się to z popsuciem czegoś przy silniku ;)
    opis lampek kontrolnych na tablicy rozdielczej Opel Astra 1,8
  • Poziom 2  
    Witam
    Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Wszystkie odpowiedzi z ze zdjęciem lampki wydrukowałem pojadę do warsztatu żeby sprawdzili.Zobaczymy co powiedzą fachowcy z mojej miejscowości. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam Stanisław