Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Stilo 1.6 16V - czujnik tem. cieczy - załączenie wentylatora

karol1977 18 Lip 2016 23:31 1644 6
  • #1 18 Lip 2016 23:31
    karol1977
    Poziom 13  

Witam>>>
    Potrzebuje pomocy odnośnie pracy wentylatora chłodnicy we fiacie stilo 1.6 16V benzyna 2004 r
    Moje pytania to :
    1.Jaki czujnik załącza wentylator chłodnicy w przypadku wzrostu temperatury ( nie mogłem się doszukać czujnika > jedyny który zauważyłem bez demontażu osłony silnika to ten przy termostacie przy silniku)
    2. Czy czujnik przy termostacie odpowiada za wskazanie temperatury na zegarach
    ( bo w chwili obecnej nic mi nie wskazuje totalnie zero na wskaźniku temperatury) Czytałem już na forach o silniczkach w zegarach niestety nic konkretnego nie znalazłem - po rozebraniu pomiar cewek (na zdjęciu Fiat Stilo 1.6 16V - czujnik tem. cieczy - załączenie wentylatora ) < rzekomych silniczków> obie mają przejście więc chyba sprawne ( nie miałem dokładnego miernika więc pomiar tylko na przejście)
    3. Czy czujnik przy termostacie odpowiada za za załączenie wentylatora i wskazie temperatury ( moim zdaniem 2 pinowy nie powinien mieć tyle funkcji chyba że przez jakiś sterownik ale mogę się mylić )
    Więc proszę o pomoc

0 6
  • #2 19 Lip 2016 07:29
    ociz
    Moderator Samochody

Wentylator włącza sterownik silnika. Czujnik jest jeden dla ECU. Na zegary informacja o temperaturze idzie cyfrowo z ECU.

0
  • #3 19 Lip 2016 12:20
    karol1977
    Poziom 13  

Dzięki z odpowiedź ocilz
    Z tego wynika że mogę mieć problem z zegarami lub z sygnałem ze sterownika
    Mam jeszcze pytanko> czy sterownik załącza wentylator mimo że zegary są uszkodzone, i czy wtedy zapali się czerwona kontrolka dla ostrzeżenia bo nie chciał bym przegrzać silnika >>>
    Wiem że jest to do sprawdzenia metodą łopatologiczną - podpiąć drugi czujnik i podgrzać go ale na obecną chwilę drugiego nie posiadam więc chciałem zaciągnąć informacji

Posiada może ktoś schemat elektryczny do tego autka

0
  • Pomocny post
    #4 19 Lip 2016 21:01
    ociz
    Moderator Samochody

Każdy uniwersalny tester/interfejs OBD2 poradzi sobie z odczytem temperatury jaką widzi sterownik silnika. Więc po co sobie komplikować?

0
  • #5 17 Gru 2016 21:17
    karol1977
    Poziom 13  

Zgadza >się sterownik wysyła sygnał na wentylator > na interfejsie OBD2 pokazuje tem... :arrow: więc widzę żę zegary do wymiany :cry:

0
  • #6 17 Gru 2016 21:49
    moto-kord
    Poziom 27  

Przed wymianą zegarów sprawdż jeszcze testerem wskażniki czy pokazuje
    temp.silnika.

0
  • #7 17 Gru 2016 23:53
    karol1977
    Poziom 13  

Wskazuje już sprawdziłem >bo chyba nie wysterowało by chyba w wentylatora chłodnicy czy się myle :?:

0