Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GM Uni-Box 9080 - okresowy brak reakcji na sterowanie, zacinanie, spowolnienie

borax 19 Lip 2016 09:35 1440 2
  • #1 19 Lip 2016 09:35
    borax
    Poziom 11  

Witam,
    Tuner po latach bezawaryjnej pracy zaczął szwankować. Po pewnym czasie od włączenia pojawiają się problemy z odbiorem - zwłaszcza kanałów HD i odtwarzaniem nagrań (spowolnienie, zacinanie się). Czasem restart jest w takiej sytuacji również spowolniony. Tuner przestaje reagować na pilota, czasem reaguje z dużym opóźnieniem. Pomaga wyłączenie zasilania głównym wyłącznikiem. Nie pomaga redukcja listy programów, przeładowanie oprogramowania i wymiana na inną wersję software'u. Problemy są te same. We wnętrzu nie widać nic podejrzanego. Co proponujecie?
    bx

• #2 19 Lip 2016 11:00
    LeDy
    Poziom 43  

borax napisał:
    Witam,
    Tuner po latach bezawaryjnej pracy zaczął szwankować. Po pewnym czasie od włączenia pojawiają się problemy z odbiorem - zwłaszcza kanałów HD i odtwarzaniem nagrań (spowolnienie, zacinanie się). Czasem restart jest w takiej sytuacji również spowolniony. Tuner przestaje reagować na pilota, czasem reaguje z dużym opóźnieniem. Pomaga wyłączenie zasilania głównym wyłącznikiem. Nie pomaga redukcja listy programów, przeładowanie oprogramowania i wymiana na inną wersję software'u. Problemy są te same. We wnętrzu nie widać nic podejrzanego. Co proponujecie?
    bx

Z racji na wiek wykonać pomiary, wymienić elektrolityczne kondensatory. Na oko to za mało.

• #3 07 Lis 2016 13:36
    borax
    Poziom 11  

Tuner ożył po gruntownym odkurzeniu. Skorzystałem ze specjalnego odkurzacza z końcówką, którą mogłem dotrzeć w niemal każdy zakamarek. "Zwykłe", powierzchowne odkurzenie wcześniej nie pomogło. Szczerze mówiąc nie bardzo wiem, co mogło być przyczyną. Może jakieś mikro-zwarcie?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME