Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję algorytmu - uruchomienie makro po wykryciu koloru pixela

mati811 19 Lip 2016 10:06 1107 5
  • #1 19 Lip 2016 10:06
    mati811
    Poziom 2  

Cześć,
    szukałem trochę w tematach tego typu, jednak nie znalazłem prostej odpowiedzi jak to wykonać.

Potrzebuję programu, który po wykryciu określonego koloru konkretnego pixela (lub nawet wykrycie koloru w określonej części ekranu) uruchomi prostą akcję - kliknięcie przycisku F12 a następnie F8 na klawiaturze.

Niestety nie potrafię z tym sobie poradzić, czy ktoś jest w stanie pomóc lub doradzić jak to ogarnąć?
    Być może są gotowe programy np. do nagrywania i odtwarzania makr, które umożliwiają taką opcję??

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

0 5
  • #2 19 Lip 2016 10:34
    JacekCz
    Poziom 36  

na komendę czy czuwające stale? To może być dość trudne /kosztowne.

A co naprawdę chcesz zrobić? jaki to scenariusz?

0
  • #3 19 Lip 2016 11:45
    mati811
    Poziom 2  

czuwające stale, tzn. dopóki nie wyłączę

próbuję w tym momencie zrobić to w programie AutoHotKey, ale jeszcze tego nie rozgryzłem - chociaż na pewno się da w prosty sposób (prosty dla kogoś kto zna ten program albo zna się na programowaniu - jest tam np. funkcja If PixelExist, gdzie można określić położenie X,Y pixela i jego kolor, a później wykonać określoną akcję, gdy pixel się znajdzie, a gdy nie to powtórzyć szukanie) - takie coś w zupełności mi wystarczy, jednak nie potrafię tego zrobić sam

scenariusz jest taki:
    1. aplikacja jest uruchomiona
    2. jeżeli się wyłączy, to pojawi się pulpit (lub coś innego co jest 'pod spodem')
    3. program ma wykryć wtedy, że dany pixel na ekranie ma określony kolor (taki jaki ustawię) i wcisnąć na klawiaturze F12 a następnie F8, a następnie odczekać 5 sekund zanim ponownie sprawdzi czy kolor znajduje się na aktywnym pulpicie - nic więcej :-)
    4. F12 i F8 odpali mi makro uruchamiające spowrotem program który się wcześniej wyłączył i logujące się - to już mam ustawione i zrobione, brakuje mi tylko elementu z wykryciem koloru pixela

0
  • #4 20 Lip 2016 10:03
    kinggustav
    Poziom 20  

Trochę nie na temat: a dlaczego ten program się wyłącza? Może lepiej powalczyć żeby się nie wyłączał, czy to niemożliwe?

0
  • #5 20 Lip 2016 10:04
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Próbuje kolega zrobić coś w sposób który zupełnie nie pasuje do zaistniałego problemu/sytuacji.
    Jak zrozumiałem z tego skomplikowanego wywodu, to chodzi o to, żeby sprawdzać czy jakaś konkretna aplikacja jest uruchomiona i jeżeli nie, to uruchomić ja, zalogować się do niej itd.

Jaki sens ma sprawdzenie jakichkolwiek pixel-i? A co będzie, jak się otworzy jakieś okno, które pokryje badany obszar?

Jest 1000 sposobów, na utrzymywanie konkretnych aplikacji w stałym ruchu; cykliczne sprawdzanie mutex, wrapper czekający na zakończenie itd.itp.

Może opisze kolega dokładnie; co to za aplikacja, dlaczego może się wyłączać itd.itp, a my dobierzemy jakąś sensowną metodę utrzymania jej w ruchu.

1
  • #6 20 Lip 2016 10:07
    marcinj12
    Poziom 40  

Nie prościej cyklicznie sprawdzać czy proces o danej nazwie istnieje? Ewentualnie okno o danej nazwie? Ogarniesz to bez problemu w każdym języku programowania...

0