Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo mk1 - Uniwersalny sterownik centralnego - tylko jedno wyście na kierunki

19 Lip 2016 14:23 540 3
  • Poziom 4  
    Witam. Kupiłem sterownik do Mondeo. Niestety ma tylko wyjście do świateł sterowane minusem. Jak podłączyć sygnalizacje kierunków do tego sterownika? Z awaryjnych czy coś takiego?

Dodano po 1 [minuty]:

Czy można ewentualnie się dopiąć do bezpieczników? Zw sterownika wychodzi kabel na żarówkę i do masy. Po podłączeniu miernika zamiast żarówki daje - 12V.
  • Poziom 39  
    Jeżeli pojawia się minus,to raczej potrzebny przekaźnik zwierny,dwie diody prostownicze. Tak kiedyś robiłem,sterownik załącza przekaźnik,on podaje przez dwie diody plusy na przewody kierunkowskazów w wiązce od włącznika w kierownicy,pomarańczowo-szary i pomarańczowo-żółty.
  • Poziom 4  
    Sterownik to bx40, jak zrobić z tymi kierunkami? Nie da się podłączyć pod awaryjne, znalazłem jedynie kierunki a w sterowniku mam jedynie jedno wyjscie na kierunki. W drugim, który dawno podłączałem też bx40 były 2 wyjścia, nie zobaczyłem teraz przy zakupie. Jak podłączyć pod kierunki? Tu schemat. Napięcie było jednak dodatnie, miernik był uszkodzony. Wariował.
    Mondeo mk1 - Uniwersalny sterownik centralnego - tylko jedno wyście na kierunki