Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra J - Szybkie ruszanie

dbaran 19 Lip 2016 19:18 1701 5
  • #1 19 Lip 2016 19:18
    dbaran
    Poziom 5  

Witam
    Mam pytanie, może banalne może nie. Otóż kupiłem sobie "nie dawno" ( pół roku temu ) auto. Miałem kilka sytuacji, że musiałem szybko ruszyć z 1 włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej lub próbując ominąć ciężarówkę na poboczu. Wcześniej miałem auto "leciwe" i nie próbowałem robić takich manewrów nie mając dużego zapasu.

Teraz mając nowsze auto niekiedy takie manewry wykonuję.
    Czasami mam sytuację, że nie puszczę jeszcze dobrze sprzęgła ( nie chce, aby auto zgasło, może bezpodstawnie ), ale prędkość już wymaga wbicia dwójki, więc znów sprzęgło i wbijam 2. Zastanawiam się jak bardzo ma to negatywny wpływ na sprzęgło, skrzynie biegów ? Planuję auto mieć z 6-7 lat, więc fajnie by było wiedzieć czy mam się czego obawiać.

Również miałem kilka sytuacji, że już niemal stałem i wrzucałem 1 przed zatrzymaniem i skrętem w lewo, ale czułem taki lekki "opór". Niekiedy wg mnie w identycznej sytuacji czuję opór ( rzadko, ale jednak ), a niekiedy jak gdyby nigdy nic. Co może być tego przyczyną ?

0 5
  • #2 20 Lip 2016 08:42
    andrzej20001
    Poziom 42  

Zalecam spokój i przewidywanie sytuacji na drodze ,wbijanie sie "na styk" korzystając z zapasu mocy może zaszkodzić. Wszystkiemu. A 10-20 sek.spokojnego czekania ma skutki zbawienne..i nie szkodzi.

0
  • #3 20 Lip 2016 11:22
    dbaran
    Poziom 5  

Staram się tak robić. Dlatego takich sytuacji w ciągu pół roku miałem kilka. Mimo to zacząłem się zastanawiać jak bardzo to wpłynęło/wpływa na sprzęgło, skrzynie biegów.

0
  • #4 20 Lip 2016 14:24
    andrzej20001
    Poziom 42  

Kilka razy to nic nie powinno bo auta są katowane w testach do bólu.

0
  • #5 20 Lip 2016 16:56
    tzok
    Moderator Samochody

Jeśli na I biegu dociągniesz do odcięcia nim puścisz sprzęgło, to puszczasz je zdecydowanie za wolno... tyle mogę Ci powiedzieć. Napisz jeszcze co to za silnik. Jak chcesz szybko ruszyć to dodaj gazu i zdecydowanym ruchem puść sprzęgło. Jeśli gaz wciśniesz minimalnie szybciej niż puścisz sprzęgło (przy ~1700-1900 obr/min.) to auto nie zgaśnie... no chyba że silnik 1.3.

0