Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piła ramowa PM- 120, kilka pytań, poszukuję części.

supchem 19 Lip 2016 21:37 1431 1
  • #1 19 Lip 2016 21:37
    supchem
    Poziom 21  

Witam,
    zakupiłem piłę ramową PM- 120, chcę ją przywrócić do oryginalnego stanu, a także dowiedzieć się czegoś więcej o cięciu tymi piłami.
    Po pierwsze to w pile jest taki przesuwny element połączony z dźwignią załączania cięcia i podnoszenia, jego przesunięcie powoduje obrót dźwigni. Od Pana który mi ja sprzedał dowiedziałem się że to miało uruchamiać podnoszenie piły po ucięciu materiału jednak czegoś tam brakuje lub miało to spełniać inną funkcję. Te elementy są na zdjęciu nr 1, 2, 3, 4. Jak to naprawić, czego tam brakuje?
    Kolejne pytanie to czy ta pompa chłodziwa i zbiornik są oryginalne? Wydaje mi się że nie, i że powinno to być napędzane z tego koła u góry.
    Jak na tej pile ciąć coś pod kątem 45 stopni? Ta tylna szczęka jest obrotowa ale tą przednią mogę dociskać tylko na płasko, czy trzeba zastosować jakiś trójkąt przez który będzie docisk?

Następnie, piła nie docina materiału do samego końca, pozostaje ok 3 mm, czy tak ma być, czy mogę zamontować materiał trochę wyżej by uciąć do końca?
    Jak ciąć profile by przy przecinaniu ostatniej dolnej ścianki profil nie ruszał się i nie łamał brzeszczotu (zdarzyło mi się to przy próbnym cięciu gdy odcinałem 10 cm profila 40x40x2, odcięty kawałek zaczął się ruszać i zablokował brzeszczot co spowodowało złamanie, profil ciąłem do końca bo pod niego włożyłem kawałek płaskownika).
    Gdzie mogę dostać części do tej piły? Chciałbym kupić oryginalną pompę chłodziwa, tylną szczękę ponieważ jest wyłamana ścianka tego półokrągłego otworu do obracania i kilka innych drobiazgów oraz DTR.
    Jeszcze pytanie o dźwignę do włączania, ma ona 4 pozycje - cięcie, w górę, w dół i wyłącz. Pozycja Cięcie i W górę działa poprawnie ale gdy przestawiam na W dół to piła ani nie opada ani nie podnosi się, a gdy ustawiam na wyłącz to piła się podnosi. Jak to ma działać?
    Piła ramowa PM- 120, kilka pytań, poszukuję części. Piła ramowa PM- 120, kilka pytań, poszukuję części. Piła ramowa PM- 120, kilka pytań, poszukuję części. Piła ramowa PM- 120, kilka pytań, poszukuję części. Piła ramowa PM- 120, kilka pytań, poszukuję części. Piła ramowa PM- 120, kilka pytań, poszukuję części. Piła ramowa PM- 120, kilka pytań, poszukuję części. Piła ramowa PM- 120, kilka pytań, poszukuję części. Piła ramowa PM- 120, kilka pytań, poszukuję części. Piła ramowa PM- 120, kilka pytań, poszukuję części.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME