Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 AFN - Twardy pedał hamulca.

19 Lip 2016 21:40 3519 13
  • Poziom 12  
    Witam. Chciałem przedstawić mój nowy problem z którym walczę, a mianowicie twardy pedał hamulca. I tak przy hamowaniu wystarczy 2 razy depnąć i pedał twardy jak skała, dodatkowo zauważyłem znaczący spadek mocy. Zacząłem od wykonania pomiarów wakuometrem (skala podciśnienia do -0,7). Na wyjściu z pompy wakum -0,7 natomiast po podłączeniu obok zaworka zwrotnego tego który prowadzi do serwa jest już z ledwością -0,5 (n19 i n75 pominięte). Następnie wyjąłem króciec, który bezpośrednio wchodzi do serwa i zatykając go palcem znowu dokonałem pomiaru przy zaworku zwrotnym i wartość wynosiła -0,7. Czy można po tym wnioskować, iż serwo jest nieszczelne? Dodam jeszcze, że podczas zgaszenia silnika z okolic serwa słychać jak szybko schodzi podciśnienie.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Sam sobie odpowiedziałeś, czasami nawet po wielu godzinach przy wyciągani przedodu z serwa jest podciśnienie.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    erwinketa napisał:
    Dodam jeszcze, że podczas zgaszenia silnika z okolic serwa słychać jak szybko schodzi podciśnienie.

Chyba sam sobie odpowiedziałeś gdzie jest problem
  • Moderator Samochody
    Doktorr napisał:
    czasami nawet po wielu godzinach przy wyciągani przedodu z serwa jest podciśnienie

Jak wszystko sprawne to i po miesiącu stania będzie.

Przy wymianie serwa nie powrzucaj śrubek pod akumulator bo ciężko je stamtąd wyciągnąć. :)
  • Poziom 12  
    Doktorr napisał:
    Sam sobie odpowiedziałeś, czasami nawet po wielu godzinach przy wyciągani przedodu z serwa jest podciśnienie.

Zastanawiam się tylko dlaczego jak wyciągnąłem przewód z serwa i zatkałem palcem to po zgaszeniu silnika podciśnienie od razu spada do zera. Wydaje mi się, że powinno utrzymywać się w układzie?

ociz napisał:
    Doktorr napisał:
    czasami nawet po wielu godzinach przy wyciągani przedodu z serwa jest podciśnienie

Jak wszystko sprawne to i po miesiącu stania będzie.

Przy wymianie serwa nie powrzucaj śrubek pod akumulator bo ciężko je stamtąd wyciągnąć. :)

Ciężko samemu wymienić serwo? Zwrócić uwagę na coś szczególnego? Pytam bo to będzie mój pierwszy raz ;)
  • Moderator Samochody
    erwinketa napisał:
    podciśnienie od razu spada do zera. Wydaje mi się, że powinno utrzymywać się w układzie?

Powinno. Zaworek zwrotny nie trzyma lub gdzieś jest nieszczelność.
    erwinketa napisał:
    Ciężko samemu wymienić serwo?

Odpiąć je od pedału hamulca przerąbane. Odpowietrzanie hamulców jak dla mnie bezproblemowe, ale często widzę jak osoby uważające się za mechaników mają z tym problem.
  • Poziom 12  
    ociz napisał:
    erwinketa napisał:
    podciśnienie od razu spada do zera. Wydaje mi się, że powinno utrzymywać się w układzie?

Powinno. Zaworek zwrotny nie trzyma lub gdzieś jest nieszczelność.
    erwinketa napisał:
    Ciężko samemu wymienić serwo?

Odpiąć je od pedału hamulca przerąbane. Odpowietrzanie hamulców jak dla mnie bezproblemowe, ale często widzę jak osoby uważające się za mechaników mają z tym problem.

Dziękuję za odpowiedź. A żeby sprawdzić zaworek zwrotny (ten na grodzi), to wakuometr wpinam od strony serwa i po zgaszeniu musi te podciśnienie od serwa się utrzymywać tak ?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Tak powinno być.
  • Poziom 12  
    Witaj przerabialem temat
    Musisz ogarnąć wężyki idące do turbo
    Po naciśnięciu 3krotnie pedału hamulca masz twardy pedał?
  • Poziom 12  
    krecik22 napisał:
    Witaj przerabialem temat
    Musisz ogarnąć wężyki idące do turbo
    Po naciśnięciu 3krotnie pedału hamulca masz twardy pedał?

Dokładnie tak. A na wyjściu z n19 i n75 ledwo -0,5 bara.
  • Poziom 12  
    Doktorr napisał:
    Tak powinno być.

Jeszcze jedno pytanko mam. Jak przy odpalaniu trzymam wciśnięty pedał hamulca i opada lekko w dół, to nie świadczy to o sprawnym serwie?
  • Poziom 12  
    Ucieka ci podciśnienie znając życie wymień wężyki idące z serwa przy grodzi będziesz mial takie rozgałęzienie przewodów zajrzyj tam a na pewno czegoś się dowiesz;)
  • Moderator Samochody
    erwinketa napisał:
    to nie świadczy to o sprawnym serwie

Jakby było całkowicie niesprawne to nie szło by zatrzymać tego auta.