Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WFO 2441 - Okopcone części na płycie . Rozszyfrowanie jakie?

rado.g 19 Lip 2016 21:58 660 6
  • #1 19 Lip 2016 21:58
    rado.g
    Poziom 4  

Witam Serdecznie
    Poproszę o rozszyfrowanie części znajdujących się na płytce drukowanej ,które najprawdopodobniej uległy uszkodzeniu.
    Jest to płytka- moduł elektroniczny z pralki Bosch WFO 2441 okopcone elementy zaznaczone na czerwono
    Duża część( VOGT R6 ) i 2 małe (SR 213) i (RJ 33)
    Chciałby zakupić te części ale nie wiem o co pytać.
    Dodam że pralka cały czas działała bez zarzutu ,ale od jakiegoś czasu nie kończyła pracy. Była minuta do końca a ona dalej prała i prała... Po wybraniu innego programu wyprała dobrze ,ale następnym już razem była powtórka z cyklu 01 minuta do końca prania a ona prała i prała...
    Dodam tylko, że wiem iż nowy moduł jest do dostania za 760 zł ale mnie to nie satysfakcjonuje. Wolałbym naprawić ten moduł tym bardziej że naprawa będzie o wiele tańsza. Podobną sytuacje miałem ze zmywarką też Bosch . Gdy usłyszałem od pana serwisanta że najlepiej to kupić nową rozebrałem ją do kości i na panelu sterującym widać było tak jak i tym razem cześć która była okopcona ( NAIS JS-12V). Po wymianie owej części zmywarka chodzi od trzech lat bez żadnej awarii.
    Poproszę o pomoc jakie części muszę zakupić.

.

0 6
  • #2 19 Lip 2016 23:25
    Rysiek2
    Poziom 33  

Zostaw kolego te elementy w spokoju, co najwyżej przemyj je spirytusem przy pomocy pędzla. Oczywiście przed włączeniem dobrze wysusz.

0
  • #3 19 Lip 2016 23:35
    rado.g
    Poziom 4  

Zostawiłbym je w spokoju ale pralka przestała działać. Nie włącza się. Przekręcając programatorem zmieniają się czasy pracy ale po wciśnięciu przycisku start nie ma reakcji.

0
  • #5 20 Lip 2016 11:31
    rado.g
    Poziom 4  

Nie drzwi się nie blokują.

0
  • #6 20 Lip 2016 16:15
    Loker
    Poziom 38  

No to masz pierwszego podejrzanego ;) Blokada drzwi lub jej sterowanie.

0
  • #7 20 Lip 2016 16:25
    rado.g
    Poziom 4  

Tak ale przed demontażem modułu pralka zamykała drzwi a fiksowała w trakcie pracy. Po demontażu modułu i zdjęciach gdy znowu zamontowałem go w pralce jest to że nie zamyka a co za tym idzie nie pracuje. 🤔

0