Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Okap/Faber Orizzonte EG8 X A90 Active/silnik buczy po wyłączeniu urządzenia

19 Lip 2016 22:42 1026 4
 • Poziom 2  
  nr fabryczny urządzenia 630006242

  Szanowni, prośba o pomoc. Po 5 latach użytkowania okap po wyłączeniu przyciskiem zasilania dalej pracuje (buczy). Wszystkie kontrolki i wyświetlacz gasną, powinna być cisza, a okap buczy. Naturalnie po odłączeniu kabla przestaje. Normalnie startuje, włączają się wszystkie prędkości, swiatełka halogenowe i inne opcje działają.

  Przy silniku bezpośrednio nie ma żadnego modułu sterującego, chyba jest zintegrowany z wyświetlaczem. Natomiast z silnikiem jest spięty kondensator ducati energia 6.3uF, 425V-30000h.

  Czy możliwe, żeby to była wina kondensatora? Jakiś inny pomysł?

  Serwis po krótkiej konsultacji telefonicznej założył awarię modułu sterującego i zakwotował 1000zł za naprawę...trochę kicha jak na taka markę i koszt zakupu okapu:/
 • Poziom 2  
  A może ktoś by się podjął naprawy?
 • Poziom 1  
  siema-mam identyczny okap i identyczny problem -daj znac jak się u Ciebie zakonczyło
 • Poziom 2  
  Wygląda na awarię modułu zasilania. zaniosłem do speców na wolumenie w Wawie, przemierzyli wszystkie rzeczy na płytce i wszystko działa, więc wskazali na programator, sęk w tym, że nie mieli dostepu do takiego, wszystkie, które próbowali nie działały poprawnie...

  Mozna taki modul zamówić na north.pl, najlepiej wyslać im zdjecie tabliczki i dobiorą co trzeba. w moim przypadku to koszt 700 zł + 6-7 tygodni czekania, więc na serio sie zastanawiam nad zakupem nowego okapu z innej firmy, zeby nie miec takich niespodzianek, albo żeby ich koszt był racjolnalny:)

  powodzenia, i prosba o info czy i jak udało Ci się rozwiązac problem.
 • Poziom 2  
  Finalnie wymieniony moduł zasilania 133.0057.324, zakupiony w north za 699, wszystko działa.