Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Co zamiast HP PSC F735? Jaki następca?

PeCha 19 Lip 2016 23:50 1953 4
  • #1 19 Lip 2016 23:50
    PeCha
    Poziom 12  

Witam.

Do niedawna używałem urządzenia wielofunkcyjnego HP PSC F735. Urządzenie miało wszystko czego potrzebowałem.

Tanie tusze, dwustronne drukowanie, szybki druk, skanowanie wielu stron do jednego pliku, możliwość wstępnej obróbki skanów, skanowanie wielu zdjęć za jednym razem z możliwością zapisu każdego zdjęcia w oddzielnym pliku, łatwość przy podwójnym druku (chodzi mi o dostęp do papieru i jego obrót w celu zadrukowania drugiej strony. No genialne urządzenie. Dzisiaj może dodałbym do niego możliwość drukowania przez WiFi.

Niestety po wielu latach porządnej służby urządzenie skończyło się i trzeba pomyśleć o nowym.

Co moglibyście polecić? Może właśnie jakiś następca F735?

Chodzi o sprzęt do domowego użytku. Sporo skanów, kserowania, i drukowania zarówno w kolorze, jak i czarno-białego. Piszę, że sporo, ale F735 wystarczało w zupełności.

Jeżeli chodzi o kwotę to myślę, że ok 500 zł, ale jak trzeba będzie 600 to też świat się nie zawali. Oczywiście taniej mile widziane. Ale głównie chodzi o to, żeby sprzęt był dobry i spełniał wymagania.

Zapomniałem dodać w sumie najważniejszą sprawę. max wysokość dla sprzętu to 19 cm.
    Chodzi mi po głowie HP DeskJet Ink Advantage 5645. Ale może jakieś inne propozycje?

Dzięki za pomoc!

0 4
  • Konica Minolta
  • #2 21 Lip 2016 07:17
    krakarak
    Poziom 39  

Skoro polubiłeś HP to zwróć uwagę na Photosmart 5510 i podobne w tej serii. Mam taki w rodzinie i sprawuje się bardzo dobrze. Ma to co wymieniłeś a dodatkowo i WIFI.

0
  • Konica Minolta
  • #3 23 Lip 2016 21:28
    PeCha
    Poziom 12  

Można powiedzieć, że polubiłem. Kiedyś miałem drukarkę, potem dwa urządzenia wielofunkcyjne i wszystko działało jak ta lala. Gitez majonez 😆
    U dziadków stoi jakiś Epson, ale to tylko drukarka a wielka jak urządzenie wielofunkcyjne.
    Rodzicom ktoś zaproponował Brothera t500w i okazało się, że masakra. Tylko wifi jest w nim ok. A kosztuje ponad 700. Wolno drukuje, żeby podwójnie trzeba wyciągać podajnik na papier, wydruk jest jakiś taki blady, nie można skanować wielu dokumentów do jednego pliku. Absolutne zaprzeczenie moich potrzeb i do tego dość drogie.
    Natomiast zaproponowany Photosmart wygląda interesująco, chociaż wybrałbym raczej 5575, ale to ta rodzina.

A czy ewentualnie jakaś alternatywa?

0
  • #4 14 Gru 2016 22:26
    PeCha
    Poziom 12  

Zbliża się koniec roku i wyprzedaże, więc postanowiłem odświeżyć temat.
    Trochę popytałem i w sumie byłbym skłonny kupić urządzenie laserowe. Czarno-białe - kolorowe są za drogie.
    Liczy się szybki wydruk (min. 20str/s), połączenie wifi, i fajnie jakby była z drukiem dwustronnym, ale obejdzie się.
    Zastanawiam się nad:
    Samsung SL-M2070W i
    Brother DCP-L2520DW.

Niby Brother wygląda na lepszy, ale jakoś nie jestem do tej firmy przekonany.

Może są jakieś ciekawe propozycje w takim zakresie cenowym (<600-700)?
    Chodzi mi o zamienniki tonerów i ogólnie wytrzymałość sprzętu. Przy założeniu oczywiście użytku domowego, czyli podawane w którejś z powyższych specyfikacji 10k str/mies to świat i ludzie, albo nawet i dwa światy.

0
  • #5 18 Lut 2018 17:43
    PeCha
    Poziom 12  

Ostatecznie padło na HP DeskJet Ink Advantage 5075.
    Kosztowała ponad 300 zł, ale była promocja, polegająca na zwrocie 100 zł, więc wyszło taniej.

Podłączenie banalne. Obojętne czy po kablu, czy po wifi.
    Jakość wydruku dla moich potrzeb w zupełności wystarczająca zarówno na papierze zwykłym, jak i foto.
    Oprogramowanie intuicyjne. Najmniejszych problemów z obsługą.

0