Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LED 230V - układ oświetlenia na suficie

jpson68 20 Lip 2016 02:20 3090 2
  • #1 20 Lip 2016 02:20
    jpson68
    Poziom 9  

Witam czy ktoś doradził by jaki układ oświetlenia w kuchni zastosować jak podzielić oświetlenie łamie głowę i nie mam pomysłu :cry:
    Więc kuchnia jest wielka 3x5m wysoka 2.50m meble blat po lewej stronie stolik na środku okno z prawej dysponuje
    9 sztuk LED 6W 230V 630lm zimna biel 6500K Epistar SMD2835 kąt 120° czujnik mikrofalowy
    wyłącznik oświetlenia podwójny
    chciałem to jakoś sprytnie połączeń ale brak mi pomysłu jak poukładać z połączeniami elektrycznymi dam sobie radę chodzi mi głównie o pomysły jak rozmieścić LEDy na suficie chce mieć blat dobrze doświetlony
    włącznik 1 ogólne oświetlenie nawet 2x LED dają satysfakcjonujące oświetlenie
    włącznik 2 doświetlenie blatu 2x - 3x LED spełniają oczekiwania
    włącznik 2 LED przy oknie sterowane czujnikiem mikrofalowym
    czujnik mikrofalowy po prawej w okolicy okna ustawiony na 1.5m i 30s po to by nie potrzebnie się nie świeciły lampy LED
    dodaje rysunek dla orientacji z moim pomysłem
    aha oprawki mam kibi OH 30 uchylane
    chciałem zrezygnować z LED przy oknie ale sufit szpetnie by wyglądał tak mi się wydaje :|

LED 230V - układ oświetlenia na suficie

za wszelkie propozycje będę bardzo wdzięczny :D

My będziemy wdzięczni, gdy autor przeczyta to ogłoszenie działu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3171101.html //kozi966

0 2
  • #2 20 Lip 2016 06:58
    polaklbn
    Poziom 23  

Nie lepiej podzielić pomieszczenie na 9 równych prostokątów i w środu każdego z nich umieścić oprawę? Zyskasz wtedy równomiernie oświetlone pomieszczenie.

Aktualnie na środku długości dłuższej ze ścian przy ścianie krótszej masz miejsce niedoświetlone...

Dodano po 2 [minuty]:

Napisz mi jeszcze ile lumenów posiadają twoje LED'y (nie istnieje coś takiego jak halogen Led !!!!!!),
    oraz podaj wysokość pomieszczenia.

0
  • #3 20 Lip 2016 11:42
    jpson68
    Poziom 9  

Poprawiłem opis dodałem info jakie Ledy mam

0
  Szukaj w 5mln produktów