Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Defender wykrywa trojany w pobieranych plikach.

edi730 20 Lip 2016 09:06 1083 3
  • #1 20 Lip 2016 09:06
    edi730
    Poziom 9  

Witam.
    Na komputerze którego używam mam zainstalowany Windows 10. Jedynym zabezpieczeniem systemu przed szkodnikami jest Windows Defender.
    Problem polega na tym że próby pobierania plików (różnych) z elektroda.pl kończą się komunikatem, plik który zasysam zawiera najczęściej trojan o nazwie Win32/Spursint.A!cl, ale pojawiają się inne
    i jest automatycznie usuwany. Próby przeprowadziłem też na tablecie z Windows 10 i tam problem jest taki sam. Na innych forach ten problem nie występuje.
    Skanowałem też szczegółowo innymi programami i nie wykryło zagrożeń bezpośrednio na platformach. Troszkę zgłupiałem i nie wiem teraz czy zlekceważyć komunikaty i pobrać potrzebne pliki?

0 3
  • #2 20 Lip 2016 09:17
    Handix
    Poziom 13  

Lepiej nie pobieraj.
    1. Wszystko co pobierasz daje jako trojan ? ( Gry, FIlmy, programy etc z innych stron ) ?
    2. Jeżeli tylko na pojedyńczych plikach ( 1,2 pliki ) to zgłoś to do moderatora w celu sprawdzenia. ( ktoś może specjalnie dawać wirusy w linkach )
    3. Jeżeli moderator nieusunie pliku - Nieznajdzie tam trojana to wyłącz Defendera i pobieraj :)

0
  • #4 20 Lip 2016 09:46
    edi730
    Poziom 9  

Handix napisał:
    Lepiej nie pobieraj.
    1. Wszystko co pobierasz daje jako trojan ? ( Gry, FIlmy, programy etc z innych stron ) ?
    2. Jeżeli tylko na pojedyńczych plikach ( 1,2 pliki ) to zgłoś to do moderatora w celu sprawdzenia. ( ktoś może specjalnie dawać wirusy w linkach )
    3. Jeżeli moderator nieusunie pliku - Nieznajdzie tam trojana to wyłącz Defendera i pobieraj :)

Próbowałem pobierać z wielu serwisów, ale tylko na tym forum mam problem.
    np.Wszystkie pliki z tego poradnika: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15546214#15546214

Zmieniłem temat (za co przepraszam) bo problem głównie występuje u tego forumowicza.
    Inne pliki z elektroda.pl zasysa bez problemu.
    Chyba już rozumiem...

0