Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestwa głośników 5.1 i karta dźwiękowa do gier i oglądania filmów.

20 Lip 2016 15:16 1233 6
  • Poziom 11  
    Chcę kupić jakiś tani zestaw głośników 5.1 który umożliwi odbiór sygnały DD i DTS np. https://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=711&g=4...niki-CREATIVE-Inspire-T6300-57W-5-1&w=c%C2%A0 i niedrogą kartę dźwiękową do gier i oglądania filmów na kompie.Z racji zainstalowanego na kompie Win 10 karta dźwiękowa musi posiadać bezproblemowe sterowniki pod ten system.Kable zestawu 5.1 powinny być dość długie.

Moja płyta główna MSI H95 Mate

Procesor i3 4160

8 Gb RAM

Grafika Asus GeForce GTX 950 ,2Gb RAM

System op. Windows 10 - 64 bit

Pokój 12m2 z czterema panelami akustycznymi 100cmx50cm wykonanymi z 10cm wełny mineralnej.

Czy zestaw głośników komputerowych 5.1 aby odtwarzać dźwięk DD i DTS musi posiadać wejście cyfrowe którym będzie połączony z wyjściem cyfrowym z karty dźwiękowej ?
  • Poziom 13  
    Generalnie karty dźwiękowe w tych czasach to przeżytek - są wbudowane do płyty głównej.
    Karta dźwiękowa
    Głośniki : LINK
    Polecam sprawdzić jeszcze wejścia etc drobiazki z twoją płytą - nie zrobiłem tego bo jednak mam parę rzeczy do zrobienia na forum :)
  • Poziom 18  
    Kiedyś miałem Logitech X-540 i nie polecam lepiej kupić głośniki 2.0 ewentualnie 2.1
  • Poziom 11  
    Co do głośników 5.1 to podałeś takie same jak ja w pierwszym poście "CREATIVE Inspire T6300 57W (5+1)"
    Moja płyta główna względem audio posiada:
    - Chipset integrated by Realtek® ALC887
    - Flexible 8-channel audio with jack sensing
    - Compliant with Azalia 1.0 Spec
    Specyfikacja płyty głównej: https://www.msi.com/Motherboard/H97-PC-Mate.html#hero-specification
    Kanały audio 7.1. W Windows 10 mam opcje stereo ,5.1 i 7.1.Tylko czy podłączając ww. głośniki bezpośrednio pod płytę główną zapewni ona głośnikom odbiór DD,DTS i funcji typy EAX itp ? W płycie głównej mam tylko trzy podstawowe wejścia audio ,więc nie podepnę do niej zestawu Creative 5.1 Inspire T6300 .W płycie głównej jest HDMI
  • Poziom 11  
    Nie widzę w opisie kart dźwiękowej którą zaproponowałeś aby obsługiwała DD i DTS. Rozglądam się za kartą z takimi możliwościami.Przykład Xonar D2/PM i jej funkcje :
    " Karta dźwiękowa ASUS Xonar D2 aspiruje do najlepszego rozwiązania dla graczy oraz szeroko rozumianej domowej rozrywki, oferując niesamowitą jakość dźwięku 118dB In/Out SNR podczas odtwarzania muzyki, dźwięku w grach oraz filmach. Łącząc wysoką rozdzielczość próbkowania 192k/24bit na wejściu i wyjściu z szeroką gamą technologii dźwięku Dolby oraz DTS oraz bogatym oprogramowaniem, karta Xonar D2 jest doskonałym rozwiązaniem, umożliwiającym zamienić Twój komputer PC w wysokiej jakości centrum domowej rozrywki, co nie byłoby możliwe przy wykorzystaniu rozwiązań zintegrowanych!
    Rozwiązania ASUS
    Współczynnik SNR do 118db sięga granic czystości dźwięku na komputerach PC
    Przetwarzanie dźwięku High Definition z częstotliwością próbkowania 192KHz/24Bit na wejściu oraz wyjściu
    Technologie Dolby/DTS Audio dla gier, muzyki oraz filmów
    Doskonałe pozycjonowanie dźwięku 3D oraz sprzętowe wspomaganie efektów w grach PC
    Legalny backup cyfrowej muzyki wraz z efektami Dolby Headphone lub Dolby Virtual Speaker
    Enkodery DDL oraz DTS w czasie rzeczywistym pozwalają uzyskać realistyczny dźwięk przestrzenny bez użycia zestawu kina domowego " https://www.asus.com/pl/Sound-Cards/Xonar_D2PM/
    Z tym ,że ta karta chyba nie obsługuje EAX 5 czy chociaż EAX 4 tylko EAX 2.No i nie ma GX 2.5.Wadą jest jescze jej stosunkowo wysoka cena.

Obecnie do komputera mam podłączony stary tani zestaw 2.1 ,ale to za mało.Potrzebuje słyszeć dźwięk także za sobą ,więc potrzebuję zestawu 5.1.Czasem podłączam zestaw 2.0 Radmor 5102 + 2x Tonsil Sonata 160 i gra to już całkiem fanie ,ale brakuje mi wspomnianych dźwięków za mną.
    Mam też kino domowe Samsung HT DS900 podłączone do telewizora.Myślałem o podłączeniu go do komputera ,ale ma ono wejście na optyka ,więc musiałbym kupić kartę dźwiękową z optykiem.Jednak nie bardzo mi pasuje przestawianie głośników tak aby spełniały swoją rolę.To kino podłączałem na próbę do komputera przez chinch ,ale gra wtedy bardzo cicho z lekkim buczeniem a do tego to już nie jest 5.1.

Chimichanga napisał:
    Kiedyś miałem Logitech X-540 i nie polecam lepiej kupić głośniki 2.0 ewentualnie 2.1

To jak zagrają nawet najtansze głośniki zależy przede wszystkim od karty dźwiękowej i "parametrów" pomieszczenia odsłuchowego.Może miałeś kiepską kartę dźwiękową ?

Handix napisał:
    Generalnie karty dźwiękowe w tych czasach to przeżytek - są wbudowane do płyty głównej.

Nie uwierzę do póki sam nie usłyszę.Chciałbym aby jakaś niedroga płyta główna zagrała jak legendarna już karta dźwiękowa Turtle Beach Santa Cruzz z okolic 2002 roku :) Teraz nawet nie kupisz stosunkowo niedrogiej nowej karty która dorówna jej dźwiękowi. Przed dwoma laty kupiłem Audiotraka Prodigy HD2 Advance DE (cena 400zł)który według wielu hurra opinii miał niby oferować świetny dźwięk.Ta karta zagrała tylko jak dobra integra.Dwie klasy niżej od wspomnianej karty Santa Cruzz.Po tygodniu pozbyłem się z dużą ulgą Audiotraka.
    Druga sprawa,że nie opłaca się firmą produkującym karty dźwiękowe rezygnować ze sporego kawałka tortu jakim jest produkcja i zarabianie na kartach dźwiękowych.
    Tak z innej beczki to żeby uzyskać bardzo dobry jakościowo dźwięk z komputera nie potrzeba do tego karty dźwiękowej tylko dobry program.Kiedyś kiedy jeszcze miałem stary komputer i tylko zestaw 2.1 zainstalowałem taki program(nie pamiętam nazwy) który według licznych opinii powodował zmianę jakości dźwięku tak wyraźną ,że nawet przygłucha babcia usłyszałaby poprawę jakości.Nie wierzyłem i zainstalowałem go(nie miałem w kompie żadnej karty dźwiękowej) i ku mojemu ogromnemu zdziwieniu okazało to się prawdą.Dźwięk z głośników 2.1 za 70zł zmienił się nie do poznania i ten bas ... czy może raczej przedsmak basu jaki mógłby dać dobry zestaw głośnikowy .Niestety ten program był trialem . Działał tylko przez 10 dni i przy co drugim włączeniu komputera. Ponowna instalacja programu skutkowała że w ogóle nie miałem w komputerze dźwięku . Reinstalowałem realteka i już więcej nie instalowałem tego programu.

Ze względu na nie opłacalność zakupu nowej porządnej karty dźwiękowej która dorównałaby niżej wymienionym kartą :
    Terratec SIX Pack 5.
    Turtle Beach Santa Cruzz
    Aureal Vortex 2
    mam wszystkie trzy ww włożone do drugiego komputera który kupiłem tylko do słuchania muzyki. Do tych kart nie ma sterowników na Win 7,8 i 10 64 bit stąd potrzeba używania drugiego komputera.
  • Poziom 11  
    Na innym forum dowiedziałem się ,że je zeli zestaw głośników 5.1 nie posiada wejścia cyfrowego i nie będzie poprzez nie połączony z komputerem to nie będzie obsługiwał 5.1 w DD czy DTS.Głośniki nie będą grały każdy swoje jak W DD,DTS. Tak więc dokupię jeszcze jeden zestaw kina domowego z amplitunerem który będzie posiadał optyka. Ciekawe,że takie używane zestawy chodzą już od 80zł na OLX. Powyższe zabija sens kupna takich komputerowych pierdziawek jak CREATIVE Inspire T6300 57W.
    Szukam teraz karty dźwiękowej 5.1 lub 7.1 z optykiem, obsługą DD,DTS i wszelkimi technologiami stworzonymi do gier.