Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hulajnoga Elektryczna - Regulator obrotów silnika z manetki

PAWELO 20 Jul 2016 15:55 5022 2
    PAWELO
    Level 14  
    Witam,

Posiadam hulajnogę elektryczną wraz z silnikiem 24V 250Watt, niestety uszkodzony jest sterownik który nie daje napięcia na silnik i nie działa regulacja obrotów z manetki pozostałe funkcje działają. Manetka od regulacji obrotów jest sprawna wychodzą z niej 3 przewody czarny, zielony i czerwony czy jest jakaś możliwość uruchomienia hulajnogi tzn. chodzi mi o zastosowanie jakiegoś prostego układu w połączeniu z manetką. Naprawa sterownika niestety nie jest możliwa gdyż cały układ zalany jest jakimś klejem coś w rodzaju żywicy.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    Pozdrawiam.
    Madrik
    moderator of Robotics
    Manetka jest niestety tylko zwykłym potencjometrem do zadawania sygnału.
    Za wszystko odpowiada sterownik.
    Musisz albo naprawić układ, albo wymienić sterownik na nowy.

Najprawdopodobniej poleciały tranzystory MOSFET na płytce.

Sterowniki do takiej hulajnogi można bez problemu zakupić. Koszt w okolicach 60 zł. Możesz zakupić też sterownik o większej mocy dopuszczalnej - nic się nie stanie.
    Byle był na napięcie znamionowe.
    PAWELO
    Level 14  
    Dzięki za podpowiedz. Siedzą tam dwa mosfety jeden to IRF1010E, a drugi był STP20NE czy jakos tak :). Podmieniłem profilaktycznie ten pierwszy na to samo czyli IRF1010E, a drugi na IRF540 niestety nic to nie dało. Ewentualnie dało by się wykorzystać coś z tych mofetów jakiś schemat (regulator)? czy czeka mnie kupno całego sterownika ?.