Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sharan 97r. AFN - Przebicie w instalacji podświetlania wnętrza.

20 Lip 2016 21:05 1518 4
  • Poziom 9  
    Witam. Jak w temacie, mam kłopot ze starą, spróchniałą instalacją elektryczną w moim sharanie. Objawami w/w przebicia jest delikatnie żarząca się kontrolka od tylnej klapy. Oraz notorycznie rozładowany aku. w szczególności w deszczową pogodę. Poprzez częste traktowanie aku prostownikiem, wysiadł po 3-ech latach. Zakupiłem nowy i chciałbym w końcu uporać się z przyczyną.
    Wiem że po wyjęciu bezpiecznika nr 20 problem znika. Ale znika również zegarek, radio i całe oświetlenie wnętrza.
    Oczywiście wiązki przechodzące ze słupków do drzwi zostały naprawione. Mam na myśli wszystkie 5 drzwi. Wymontowanie wszystkich czujników w drzwiach nic nie daje. Więc mniemam, że problem tkwi gdzieś we wiązkach w progach lub za skrzynką bezpiecznikową.

Byłbym niezmiernie wdzięczny za schemat elektryczny dotyczący podświetlania wnętrza oraz czujników otwarcia drzwi. Jeśli napisałem te info chaotycznie i mało treściwie to przepraszam, ale już wchodzę z siebie z tym autem. A ostatnio zbyt dużo w niego przyinwestowałem, żeby go zezłomować.

Dzięki.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 9  
    @bercikmgr

Za ten schemat wielkie dzięki.
    Idę grzebać dalej.
    Jeśli coś naprawię bądź zepsuję dam znać.
  • Poziom 9  
    @bercikmgr
    A może masz jakiś namiar na całą książkę SAM NAPRAWIAM do mojego sharana w PDF?
    Byłbym wdzięczny.
  • Poziom 12  
    coś miałem ale muszę odszukać