Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda octavia I - Oświetlenie bagażnika

Skodu 20 Jul 2016 21:47 3291 4
    Skodu
    Level 7  
    Witam,
    miałem już tutaj temat odnośnie oświetlenia bagażnika.
    Sprawa wygląda tak:
    W mojej skodzie świeci się lampka bagażnika przy otwartej klapie (normalka), przy zamkniętej klapie (to już nie jest normalnie). Światło gaśnie po zamknięciu centralnego zamka, czyli po zamknięciu auta kluczem.
    Zamek w tym aucie wygląda tak że mikrostyk daje prąd na otwartej klapie i zamkniętej ale już nie daje prądu kiedy zamek jest zamknięty kluczem.

Jak to jest możliwe i jak to rozwiązać?
    piotrek22101
    Level 39  
    A nie gaśnie po jakimś czasie od zamknięcia klapy ? Nie naciskając pilota?
    thomas-cs
    Level 14  
    Jeżeli przy otwartej i zamkniętej klapie świeci to po pierwsze sprawdziłbym i pewnie wymienił mikrostyk.

A jeżeli chodzi o centralny, to może zamek ma 2 mikrostyki, albo np. moduł komfortu odcina zasilanie.

I jeszcze jedna myśl mnie teraz naszła. Nie wiem jak w octavi, ale u siebie mam przełącznik do zapalania lampki na stałe bez względu na otwarcie/zamknięcie klapy :)
    Skodu
    Level 7  
    Nie mam pilota. wcale to nie gaśnie a mechanizm zamka działa tak, że jak się zamek zamknie (trzaśnięcie klapą) to on nie wyłącza mikrotyku tam jest taka klapka co naciska na mikrostyk. Dopiero jak się zamknie kluczem z centralnego zamka to światło się gasi albo jak zamek się ręcznie domknie(są na nim dwie pozycje zamykania)

Gdzie jest moduł komfortu w tym aucie?
    piotrek22101
    Level 39  
    Po lewej stronie kierownicy,tuż pod zegarami,o ile dobrze pamiętam.