Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Voyager 2.8 CRD nietypowe zachowanie automatycznej skrzyni biegów

Xpajda 20 Lip 2016 23:32 1566 2
  • #1 20 Lip 2016 23:32
    Xpajda
    Poziom 7  

Witam wszystkich.
    Przesiadłem się z Voyagera 2.4 99r., skrzynia zwykła do 2.8 crd 2006, 4 biegowy automat. Przebieg autentyczny 190 000. Pojazd lekko zaniedbany. Wymieniłem wszystkie filtry, oleje i mam dziwny problem z skrzynią biegów.
    Podczas jazdy zmiana biegów prawie nie wyczuwalna, lecz gdy ruszam czuję jakby był zaciśnięty hamulec. Gdy zwalniam, w ostatniej fazie hamowania jak auto staje to jak wryte aż się buja. Na P i N auta nie da się ruszyć ręcznie. Sprawdziłem wszystkie koła czy nie zaciśnięte są hamulce i wszystko jest ok. Jak mam podniesione przednie koło to na P jak i na N ruszając kołem czuję jakby był włączony bieg. Czasem po hamowaniu i puszczeniu hamulca auto jakby lekko rusza ale za chwilę staje i koniec. Muszę dać dużo gazu by ruszyć, choć przy małej prędkości auto swobodnie jedzie i nie wyczuwam by hamowało. Na P i N dając gazu nic się nie dzieje.
    Byłem u mechanika od Voyagerów, stwierdził że pierwszy raz coś takiego widzi.

PS: Samochód dopiero został kupiony i stał przed zakupem ok. 3 miesiące w garażu z padniętym akumulatorem. Akumulator nie dało się uratować został kupiony nowy. Auto też zauważalnie mocno się grzeje chyba przez zapchaną od przodu chłodnicę klimatyzacji. Płyn chłodzący wymieniony (był koloru rdzawego, mocno zabrudzony). Auto na razie stoi, robię nim krótkie trasy np. do mechanika.

0 2
  • #2 30 Lip 2016 22:36
    Xpajda
    Poziom 7  

Wygląda na to że problem sprawia mechaniczny układ blokady parkingowej. Skrzynia blokowana jest nawet w pozycji N.
    Czy ktoś może opisać gdzie ona się znajduje i jak do niej się dostać bez demontażu całej skrzyni.

1