Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hp 6720s wolno sie uruchamia

21 Jul 2016 01:29 576 4
 • Level 8  
  Witam

  Jest problem z laptopem, siedzi tam bodaj jakiś pradawny intel 2x1.4ghzGHz. Laptop nawet po formacie i reinstalacji systemu.

  Baa! nawet po wymianie 120gbGB dysku na nowy z gwarancja Hitachi 500gbGB, dalej uruchamia się tak samo wolno. Pytanie gdzie może leżeć przyczyna? I czy sam mógłbym ją zdiagnozować? Dzięki. Pozdrawiam.
 • Level 8  
  Witam

  Wróżyć można, ja bede wróżby sprawdzał i eliminował kolejne przyczyny awarii Chociaż nigdy laptopa nie rozbierałem i wolałbym sie za to nie brać bo mysle ze mozna pourywać coś przy ów okazji :)

  Aktualnie wgrany jest windows 7 pro, wcześniej był xp i na nim też już zaczeło mulić Moze powiem ze to nie o mój laptop chodzi :) Moge zmierzyć jutro ile trwa uruchamianie do pulpitu ale raczej jest to kilka minut

  Moge nawet nagrać filmik i wrzucić na youtube w którym miejscu system najdłużej sie wczytuje, a łapie przymułe w takich miejscach ze raczej tam powinien w sekunde przelecieć

  Najdluzej z tego co pamietam wchodzi do ekranu z powitalnym logiem windows Później już jest z górki Nie mam doświadczenia w naprawie hardware Co to może być jeśli mozna strzelać ? Może zanieczyszczony cooler na cpu, lub wysłużona pasta pod nim ? Komputer działa całkiem sprawnie po uruchomieniu choć mógłby oczywiście lepie Chociaz nie wiem czy można tego oczekiwać po jego podzespołach

  Dzięki na odpowiedz artur, ale bardziej bym sie cieszył jakby ktoś rozwiazanie jakies podsunął w którymś kroku Ale jestem świadom że trzeba wyeliminować wszystko po kolei co też zapewne starasz sie zrobić Pozdrawiam :)
 • Computers FAQ editor
  Pokaż screen z programu HWMonitor, będzie wiadomo czy problemem są temperatury. Poza tym jeżeli komputer uruchamia się kilka minut to z pewnością jest coś nie tak (przykładowo mój IBM T43 z procesorem Pentium M 2 GHz i dyskiem IDE 40 GB windows 7 ultimate sp1 na okresie próbnym uruchamia się w niecałe 50s do pulpitu włącznie z autoryzacją biometryczną). 6720s jest nie ukrywajmy wydajniejszym sprzętem od poczciwego T43 więc czas uruchamiania nie powinien być dużo gorszy. Opisz czy to samo uruchamianie systemu długo trwa czy może POST? Zmierz też czas uruchamiania do pulpitu.
 • Level 43  
  Tak w ciemno - tryb pracy kontrolera dysku jaki jest? Miałem już przyjemność obcować z laptopem który jak miał dysk w trybie IDE to działał okropnie. (tylko poczytaj jak to zmienić bo system nie wstanie tak sam z siebie)
  Inna opcja to sterowniki - laptopy to lubią mieć komplet. Chipset i kontrolery dysków jeśli takie są tu w pierwszej kolejności.
  Inna opcja - zrób botowalny pendrive z linuksem i uruchom z pendriva. Oczywiście z LiveCD też możesz. To powinno być wolniejsze od windowsa jeśli problem jest sprzętowy. Jeśli to startowałoby wyraźnie szybciej to problem na 99% w systemie operacyjnym.