Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen xsara picasso, jakie głośniki pod seryjne radio i jak to połączyć??

21 Lip 2016 01:30 5013 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Chciałbym zmienić fatalnie brzmiące audio w xsarze picasso 2002 lecz zostawić seryjne radio ze sterowaniem z kierownicy. Mam tube Pioneer TS-WX100, chciałbym ją wykorzystać. Oprócz tego głośniki przód na jakie wymienić? Tweety zostawić serie czy wymieniać i jeśli tak to na jakie? Jaki wzmacniacz pod to i jak połączyć wszystko do kupy?

Na pewno będą wygłuszane drzwi.

Proszę o pomoc i pozdrawiam!
  • Poziom 17  
    Może napisz dwa słowa czego słuchasz i jak lubisz.
    Ale zacznij od wygłuszenia drzwi i nie musisz z tym czekać do czasu zakupów.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Tuba bez wzmacniacza pasywna, i teraz pytanie ile kanałowy wzmacniacz kupić? Generalnie myślę wymienić tweety na mocniejsze + głośniki przód drzwi ( na AUDISON) tylko teraz czy same niskie tony czy dwudrożne poza tym tył wybebeszyć i podłączyć którąś wiązkę pod wzmacniacz tuby? Jest to realne? Muzyka różna ciężko się określić ale raczej mocniejsze brzmienia.

Pozdrawiam!
  • Poziom 17  
    Jeśli "tuba" jest pasywna, a chcesz poprawić dźwięk i jednocześnie zostawić radio fabryczne, to raczej wzmak 4-ro kanałowy, no bo chyba nie spodziewasz się, że to, co słyszysz teraz, to wyłącznie "zasługa" głośników.
    Ale pomysł z kupowaniem jakichś tam "mocniejszych" tweeterów i kickbasów innej marki jest chyba taki sobie. Bo zapomniałeś zdaje się o zwrotnicy, której w takim układzie może Ci zabraknąć. Więc wg mnie tylko zestaw - ze zwrotnicą.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Temat niedawno przerabiany więc jestem na bieżąco. Wymieniłem fabryczne głośniki w przednich drzwiach i tweetery na Hertz DSK 165.3. Gra o niebo lepiej choć wygłuszenie i wzmacniacz na pewno zrobiłyby swoje. Nie mogłem znaleźć miejsca gdzie przewody rozchodzą się na drzwi i tweetery więc przewody od sopranów wpiąłem i od zwrotnic poszły nowe. Zwrotnice podpięte zaraz za radiem – jest tam sporo miejsca. Soprany w miejscu fabrycznych osadziłem w takich gniazdach wyciętych z pianki.