Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem UPC - Czy jest możliwość podłączenia drugiego modemu/routera?

AgaRaj1 21 Lip 2016 07:04 1065 3
  • #1 21 Lip 2016 07:04
    AgaRaj1
    Poziom 1  

Witam,
    Oczekuję na przyjazd serwera NAS i zastanawiam się, jak go podłączyć. Mam pakiet w UPC i multiroom - dekoder i modem jest u syna, u mnie tylko kable (karta w telewizorze).
    Syn ma modem, bo gra i podłącza laptopa po kablu, ja korzystam z wifi, teraz jednak chciałabym mieć serwer u siebie, no i logiczne - podłączyć go kablem ethernet. W tej sytuacji musiałabym zabrać synowi modem ale wolałabym tego nie robić.
    Pytanie - czy mogę u mnie do rozdzielacza przed telewizorem podłączyć drugi modem (i jaki)? Czy to w ogóle możliwe i czy zadziała?
    W UPC technik na infolinii powiedział mi, że musiałabym wykupić drugą usługę internetową, ale nie wiem, czy to prawda - nie wszyscy technicy na infolinii UPC mają wystarczającą wiedzę, by udzielać odpowiedzi na pytania trochę spoza tematu.

Z góry dziękuję za pomoc. AgaR

0 3
  • #2 21 Lip 2016 07:27
    goldi74
    Poziom 43  

AgaRaj1 napisał:
    W UPC technik na infolinii powiedział mi, że musiałabym wykupić drugą usługę internetową, ale nie wiem, czy to prawda - nie wszyscy technicy na infolinii UPC mają wystarczającą wiedzę, by udzielać odpowiedzi na pytania trochę spoza tematu.

Dokładnie tak jest w kablówkach. Teoretycznie można podłączyć dowolną ilość modemów, jednak każdy z nich musi pochodzić od dostawcy internetu i mieć wykupiony osobny abonament. Za to w większości kablówek do istniejącego modemu można podłączyć dowolny router kablowy, w UPC prawdopodobnie też jest taka możliwość.

1
  • #3 21 Lip 2016 07:28
    misiekpb
    Poziom 19  

Technik ma rację. Nawet jak podłączysz inny modem to UPC musi go zalogować u siebie w sieci. Wiec.niestety.nici z tego. Pozostaje Ci albo ciagnac kabel ethernet od syna albo stworzyć most wifi z drugiego routera ale to bedzie dosc wolne rozwiązanie.

0
  • #4 29 Lip 2016 15:45
    jurek.adam
    Poziom 43  

goldi74 napisał:
    Teoretycznie można podłączyć dowolną ilość modemów
    Ograniczeniem jest sygnał dostarczany do lokalu, a tego nie można dzielić w nieskończoność.
    AgaRaj1 napisał:
    Pytanie - czy mogę u mnie do rozdzielacza przed telewizorem podłączyć drugi modem (i jaki)? Czy to w ogóle możliwe i czy zadziała?