Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie seta z wyjścia booth, kable jack mono czy stereo ?

fiukis 21 Lip 2016 11:13 2913 7
  • #1 21 Lip 2016 11:13
    fiukis
    Poziom 12  

Witam

Mam kontroler Denon MC6000 i chciałbym nagrywać sety z wyjścia booth , jest kłopot bo gniazda są symetryczne czyli z tego co mi wiadomo trzeba zastosować przewód jack stereo , a dokładnie 2 x jack 6,3mm stereo - jack 3,5mm nigdzie nie mogę znaleźć takiego przewodu czy zamiennie mogę zastosować jack-i mono ?

0 7
  • #2 22 Lip 2016 15:06
    DjMapet
    Poziom 43  

To, że wyjścia w kontrolerze są symetryczne, nie znaczy że nie można użyć połączenia niesymetrycznego.
    Możesz użyć kabla 2xTS 6,3mm - 1xTRS 3,5mm, byle był dobrej jakości i nie był ekstremalnie długi.

Pozdrawiam.

0
  • #3 06 Wrz 2016 11:41
    fiukis
    Poziom 12  

Ok , rozumiem , a mam pytanie co do nagrywania setów.
    Sety nagrywają się, jakość też jest ok,ale są bardzo ciche . Na razie do nagrywania nie używam gniazda rec , mam tylko podłączone kable usb z kontrolera do laptopa i to wystarcza
    Do rejestrowania dźwięku używam aimp2 audio recorder . W programie ustawiam tylko Poziom głośności , a poziomu sygnału nie ruszam
    Jakieś podpowiedzi aby set nagrywał się z dobrą głośnością

edit:

Wczoraj jeszcze na szybko podłączyłem w domu , i okazało się że głośność nagrywania w moim denon mc6000 reguluje się gałka od gain

Chcąc poprawić jakość nagrywanych setów zdecydowałem sie na zakup zewnętrznej karty dźwiękowej ESI Maya 44 USB , moje pytanie brzmi czy wystarczy że takową kartę podłącze pod usb w laptopie i w ustawieniach programu do nagrywania ustawie na moją kartę ESI Maya

Przypomnę tylko że karta ma służyć wyłączenie do poprawienia jakości nagrywanych setów

Poniżej pokazuje screen z programu którym nagrywam (zdjęcie nie jest mojego autorstwa)

0
  • #4 08 Wrz 2016 00:15
    adks
    Poziom 13  

Wpinasz USB do komputera, a kontroler podłączasz do karty.

0
  • #5 08 Wrz 2016 06:32
    fiukis
    Poziom 12  

A pod jakie wyjście podpiąć się w kontrolerze ?

0
  • Pomocny post
    #6 08 Wrz 2016 22:27
    adks
    Poziom 13  

Master albo rec out

0
  • #7 13 Wrz 2016 10:24
    danonz
    Poziom 14  

Wyprowadź sygnał z booth tak jak mówisz, obojętnie jakim kablem 2x jack - minijack. Będziesz zadowolony. Wtedy przynajmniej masz regulację mocy sygnału jaki wychodzi do nagrywania.

Nagrywanie przez USB co do kontrolerów prawie nigdy nie działa poprawnie.

0
  • #8 14 Wrz 2016 07:35
    nofcukingname
    Poziom 11  

Dlaczego kolega ma robić "na okrętkę". Po pierwsze sygnał; może i w sumie powinien wyprowadzić wyjściem REC OUT bo to tego ono służy i zwiększyć poziom sygnału, ponieważ jak sam powiedział tego nie robi.

Nagraj krótkie, kilkunasto-sekundowe urywki systematycznie zwiększając poziom sygnału aż osiągniesz zadowalającą głośność i po problemie.
    Pozdrawiam

0