Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik temperatury wewnętrznej Seat Leon 1p1

21 Lip 2016 13:17 5709 3
  • Poziom 9  
    czujnik temperatury wewnętrznej Seat Leon 1p1
    Obrazek pożyczyłem z forum seata przedstawia czujnik temperatury który mieści się w komorze parownika. Chciałbym dowiedzieć się za co odpowiada ten czujnik. Ogólnie mam problemy z klimatyzacją strasznie przemarza podejrzewałem zawór rozprężny ale podłączałem samochód pod komputer i zaniepokoiły mnie wskazania temperatury parownika na włączonej klimie temperatura 25 stopni a powietrze lodowate z tego co czytałem na forum to mój samochód nie powinien mieć czujnika temperatury parownika. Wymieniłem ten czujnik na nowy i jakby klima zaczęła pracować poprawnie i teraz nie wiem czy to czujnik był sprawcą czy to tylko zbieg okoliczności i klima znów będzie zamarzać.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Przed wymianą wskazywał 25 stopni , a po wymianie ile? Sam sobie odpowiesz na pytanie .Jak najbardziej ma wpływ na działanie klimy , nie dopiszcza do zamarznięcia parownika .
  • Poziom 9  
    Nie mam za mało czynnika wszystko według zaleceń kolego jacek 074 tak własnie myślałem nie podłączałem ponownie bo szkoda mi kasy za podłączenie. Zdziwilo mnie tylko że nie było żadnych błędów a czujnik źle wskazywał temperaturę tylko ten opis mnie zmylił w sklepie opisują go jako czujnik temperatury wewnetrznej a nie czujnik temperatury parownika jak wskazywal program przeszukałem sondą wnętrze parownika i innego czujnika nie znalazłem i szczerze wymieniłem na próbe i zadziałało. Klima nie wieje już tak mocno i rurki nie pokrywają się szronem. Przeszukując też forum nie znalazłem nigdzie mowy o tym czujniku wszyscy jako przyczynę wskazuja mało czynnika, zawór rozprężny lub osuszacz.