Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Restart komputera podczas gry.

swiontek10 24 Lip 2016 23:46 1758 40
    swiontek10
    Poziom 3  
    Jeszcze dodam, że podczas grania w mniej wymagającą grę a mianowicie CS GO również komputer się zresetował.
    310artur
    Poziom 43  
    Czujniki są sprawne
    Tak masz na rozgrzanym:
    Restart komputera podczas gry. Restart komputera podczas gry.
    A tak na zimnym:
    Restart komputera podczas gry. Restart komputera podczas gry.

Wstawiaj obrazki jako obrazki bo do trego worda nikt ci nie zajrzy nawet...

Masz zasilacz na dole rozumiem? Bo foty to tak wstawiłeś że nawet nie widać dobrze. Więc w obudowie powietrze miesza się jak kupa w betoniarce... Musisz dać wentylator na wywiew z tyłu a najlepiej drugi na nawiew z przodu jeszcze.

Spróbuj przełożyć RAM do slotu najbliżej procesora. U ciebie nic w instrukcji nie ma o tym ale najczęściej pierwszy slot to ten najbliżej procesora.

Najgorzej to wyglądają temperatury procesora. Nawet na starcie i w idle są wysokie już. Nie wiem tylko na ile te odczyty są prawidłowe. w AMD to różnie z tym bywa. Może ktoś kto zna te procesory teraz ci odpowie jak już screeny wstawiłem za ciebie :P
    deksta84
    Poziom 24  
    Mi się grzeje komputer, ale w naprawdę wymagające pozycje (do 55 stopni na procesorze i na kartach graficznych). Nie zawiesza się. Po prostu mam dodatkowe dwa wentylatory 120mm na 230V (regulowane kondensatorami) na bocznej płycie biurka. Jeden nawiew na przód (dyski, mostek, procesor, grafiki), drugi wyciąg gorącego powietrza z obszaru grafik (gorące powietrze wylatuje w bok, zimne doprowadzane jest od spodu poprzez układ trzech wentylatorów na każdej grafice).

Restart komputera podczas gry.

Phenom II X4 365 (3,8GHz), radiator Noctua, 2x HD7870, BeQuite 650W, 2TB, 60GB SSD, 2x4GB RAM.

Kiedyś zawieszał się procesor na box-owym chłodzeniu (60 stopni).
    swiontek10
    Poziom 3  
    Dzisiaj wymieniłem paste na procesorze, w sklepie mówili że pasta jest dobra jak gram w różne gry, gdy zobaczyłem starą pastę to prawie jej nie było, więc to może przez to ? Jutro zamontuje wiatrak z tyłu obudowy.
    deksta84
    Poziom 24  
    Co za bzdury! Pasta dobra na różne gry? Jak wyżej plus zapoznaj się z techniką oczyszczania powierzchni i nakładania nowej pasty.
    swiontek10
    Poziom 3  
    Paste nakłada się pędzelkiem i napisane na niej jest Super Thermal Grese ZALMAN

Dodano po 1 [minuty]:

A i pod na dole napisane jest ZM-STG1

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

To jest jakieś 5 min od włączenia komputera.
    Przepraszam że w takiej formie ale nwm jak zrobić jak kolega powyżej.
    310artur
    Poziom 43  
    4 W/mK bida z nędzą ;) ale skoro jest lepiej to strach myśleć co było przedtem.
    Swoją drogą masakra z tymi pastami. Taka ABB TG1 kosztuje 1 złoty i ma przewodność > 4.8 W/mK. Nawet biorąc pod uwagę że jest jej 5 razy mniej to i tak jest 5-6 razy tańsza...

Pokaż ten screen z HWiNFO teraz - procesor chłodniejszy?

Robisz screen - wklejasz w Paint. Zapisujesz obrazek. Wstawiasz tak jak zdjęcia obudowy wstawiałeś.
    Trochę niby lepiej ale nie bardzo jest z czym porównać. Ja tam nadal nie wiem czy ten czujnik jest sprawny (cpu package) jakoś wysokie te temp. zwłaszcza w odniesieniu do core temp.

Jest lepiej? Resetuje się mniej/później/wcale?
    310artur
    Poziom 43  
    Testuj - ja odpadam. Musi zajrzeć tu ktoś kto zinterpretuje odczyty lepiej niż ja. Procesory AMD i płyty dla nich to nie moja bajka. Nie miałem żadnego.
    Coś czuje że problem jest w temperaturach ale nie wiem której. Ktoś kto miał styczność z tą platformą lepiej pomoże.
    swiontek10
    Poziom 3  
    Tylko obawiam że żaden który się na tym zna nic nie napisze :(

EDIT
    A przeinstalowanie systemu by pomogło?

Posty scaliłem.
    Proszę byś w przypadku dodawania informacji, gdy nikt jeszcze nie zamieścił odpowiedzi, używał przycisku "zmień", nie publikując postu pod postem.
    RADU23

Jeszcze jedno co może oznaczać czarny ekran i w prawym dolnym rogu 92, bo takie coś mi się wyswietla.