Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG G4C - wymiana wyświetlacza

evilspirit 21 Jul 2016 15:11 1620 1
    evilspirit
    Level 2  
    Mam drobny problem dotyczący wymiany wyświetlacza w LG G4C. Zakupiłem na znanym portalu aukcyjnym;) wyświetlacz do tego telefonu, żeby było prościej z montażem to zakupiłem wraz z ramką i wszystko byłoby ok gdyby nie to, że odklejały mi się boki wyświetlacza od ramki. Gwarancję sprzedawcy odpuściłem, bo wyświetlacz działa, a jak go odeśle to pewnie zwróci mi ten sam tyle że podklejony to równie dobrze mogę sam podkleić i wyświetlacz już odkleiłem do końca. Pytanie z tego co widzę są specjalne taśmy montażowe do poszczególnych modeli, na filmach np https://youtu.be/4p9gBPj_PMg?t=294 klei się tylko brzegi do szybki wyświetlacza, ale zastanawiam się czemu samego wyświetlacza(środka) nie przykleić do ramki. Czy są jakieś przeciwwskazania? Wydaje mi się że trzymałoby lepiej niż tylko na wąskich 1mm krawędziach. Jak to podkleić żebym nie musiał znowu rozkładać?:P
    bogdan2491
    Level 21  
    evilspirit wrote:
    ale zastanawiam się czemu samego wyświetlacza(środka) nie przykleić do ramki

Jeśli podkleisz w tym sposób wyświetlacz będziesz miał bardzo nieestetyczny efekt na zapalonym wyświetlaczu. Podświetlanie w wyświetlaczach które nie są superamoledem, jest bardzo delikatne, każda nierówność i niedoskonałość jest widoczna, poza tym cały dół wyświetlacza też trzyma się na cieniutkich paseczkach wokół niego. Przeciwwskazań znalazło by się jeszcze kilka, ale ogólnie stanowczo odradzam. Taśmy dedykowane też z reguły nie są dobrym rozwiązaniem bo słabo trzymają i efekt będzie podobny do tego co przyszło ze znanego portalu :)