Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Telestar 6870 W z DVD - zanika wizja

04 Lip 2005 08:52 1899 8
  • Poziom 15  
    Mam telewizor telestar 6870 z dvd problem jest taki raz załączy sie i gra dobrze, a raz po jakimś czasie znika obraz jest głos ale nic nie widać.
    Po wyłączeniu i załączeniu czasem pojawia się obraz ,ale ostatnio ma tak że jak ostygnie to po ponownym właczeniu dopiero jest obraz.
    Rozkręciłem go .popatrzyłem na płytę i nie widać żadnych zimnych lutów. strasznie grzeje się transformator od wysokiego napięcia ,nie mam schematu do tego telewizora może ktoś może mi pomuc naprawić ten telewizor .
    Dzięki za schemat i pomoc w naprawie.
  • Poziom 15  
    Witam, tranzystor linii i trafo - zimne luty na 90%- to trudno zobaczyć, lepiej polutować.
  • Poziom 22  
    Szukaj zimnych lutów, schemat chassis PT92 jest w bazie schematów.
  • Poziom 15  
    Przelutowałem wszystkie możliwe luty koło transformatora,wymieniłem Bu 508 i bc 639 nic to nie pomogło.nadal jest tak że jak się załczy to raz gra raz nie,potem tylko daje się włączyć i słychać głos a nie ma obrazu ,ciemny ekran jest.Jak może być jeszcze przyczyna.
  • Serwisant
    Na PK zaglądałeś może tak są zimne luty czasami pomaga suszarka i zamrażacz dla zlokalizowania zimnego lutu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Tak ,jak gra to gra ,ale jak go wyłacze na chwilę to potem jest ciemny obraz, głos jest ,żarzenie kineskopu jest,co jeszcze sprawdzić.
  • Poziom 17  
    Sprawdz kondensator 0.47 / 250V kolor szary wylutuj i ogladnij go pod swiatlo przy tranzystorze konc. linii moze byc lekko spuchniety i zmieni kolor od spodu na koncowce nie pamietam nr.
  • Poziom 15  
    Wymieniłem Bu 508 i narazie śmiga, zobaczymy jak długo.