Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] sprinter/312d/99r - nastawnik pompy, samochód nie odpala EDC

21 Lip 2016 21:11 876 2
  • Poziom 6  
    Witam serdecznie, mam problem z Sprinter 312d z 99r. Dwa lata temu miałem awarie tego samochodu, po ponad 2 miesiącach odwiedzania różnego rodzaju magików okazało się że padł immobilizer co powodowało że samochód nie chciał odpalić. Immo zostało usunięte. Samochód odpalał. Oczywiście wszystkie teorie że pompa, nastawnik itp zostały obalone. Po tym incydencie z nowych części które zostały zamontowane był min nastawnik pompy. Od tamtej naprawy niestety został mały uszczerbek mianowicie raz na jakiś czas samochód wpadał w tryb awaryjny EDC. Nie miał mocy. Wystarczyło kilka razy wyłączyć i włączyć i samochód wychodził z tego trybu. Od czasu do czasu zajeżdżałem do różnych specjalistów z tym problemem ale żaden nie potrafił tego naprawić. Jakiś czas temu byłem u jakiegoś mechanika od pomp który stwierdził że trzeba przełożyć nastawnik pompy na stary i wszystko będzie śmigać. Tak też zrobiłem. Trafiłem w to co trzeba trafić, odpaliłem samochód wszedł na wysokie obroty. Zadusiłem go, zmieniłęm położenie nastawnika. I koniec samochó nie odapala. Pompa nie pobiera paliwa. Nie mam już sił do wszystkiego rodzaju maści specjalistów. Ratujcie. Jeśli ktoś jest z okolic Warszawy i umie naprawić oczywiście za zapłatą prosze o kontakt. Lub chociaż informacje co to może być. Pompa sprawna, nastawnik też. Błędy będę znał jutro. Pozdrawiam i prosze o pomoc
  • Poziom 29  
    Regulacja położenia nastawnika to subtelna sprawa i nie da się tego dobrze zrobić bez komputera , nawet jak zaznaczysz położenie to i tak dokładnie nie trafisz .
  • Poziom 6  
    Winny był immobilizer. Trzeba go było wyciąć.