Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire One 722 problem ładowania baterii

21 Lip 2016 22:20 1092 2
  • Poziom 10  
    Wymieniłem płytę główną w Acer 722, jednak po podłączeniu ładowarki nie świeci się dioda ładowania, również po włączeniu laptopa działa na samej baterii i nie wyświetla się symbol ładowania. Działa bezproblemowo na samym zasilaczu bez baterii. Po podłączeniu ładowarki z wyjętą baterią, dioda się zaświeca, jeśli wtedy wepnie się baterię, świeci się nadal i jest ładowana. Po uruchomieniu laptopa jest symbol ładowania i rzeczywiście się ładuje do momentu odłączenia ładowarki, po powtórnym podłączeniu ładowarki już nie powraca ładowanie. płyta główna to Compal P1VE6 LA7071P.
    Gdzieś znalazłem podobny problem ale w Acer 522, pomogła wymiana tranzystora PQ5. Tutaj jest płyta Compal P0VE6 LA7072P. W obydwóch jest ten sam element w tym samym miejscu. Może i u mnie pomogłaby wymiana. Czy to coś takiego SIS412DN-T1-GE3, ewentualnie jaki zamiennik? Nie mam doświadczenia w elektronice ale gdyby ktoś mnie naprowadził czy to będzie to ... to dałbym radę, lutowanie nie jest dla mnie problemem, hotem też, oczywiście do pewnych granic.
  • Poziom 10  
    Uszkodzony był PU2. Wymiana i wszystko działa.