Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Clarion DB188RMP - Nieprzyjemne charczenie głośników

Pawello334 22 Jul 2016 12:22 930 3
    Pawello334
    Level 8  
    Witam, jestem świeżo upieczonym kierowcą, kupiłem swoje pierwsze auto Skode Felicje. Nagłośnienie które było montowane seryjnie nie zadowalało moich potrzeb audio, więc postanowiłem dodać 2 głośniki na tylnią półkę. Na szrocie znalazłem JBL GT0803 (te starsze), i po przetestowaniu podłączyłem je do mojego radia według schematu. Radio to ma regulacje tył przód, więc chciałem z niej skorzystać i odciążyć moje przednie Blaupunkty na poczet nowych JBL. Okazało się że gdy dźwięk jest rozdzielany jednakowo tzn Center (tył przód), głośniki na półce grają przepięknie, czyściutko, żadnych zakłóceń na pełnej mocy (w tym czasie przednie nie dają rady), a gdy tylko na radiu reguluje źródło na tył, zaczynają charczeć nawet na małej mocy, dokładnie tak jakby brakowało im prądu, nawet na połowie regulatora i niżej. Czy to znaczy że muszę dodać do nich wzmacniacz? Jeżeli tak to jaki wybrać?
    User removed account
    User removed account  
    Pawello334
    Level 8  
    Okej, tak zrobie.. Czyli logicznie rzecz biorąc, kiedy podkręcam tył na moim "radiu" to zaczyna więcej wymagać od głośników z tyłu, a one nie mają na to wystarczającego powera od tegoż "radia" i zaczynają wołać więcej mocy?
    Magister_123
    Level 36  
    Ustaw w radiu żeby grał tylko tył i odłącz fizycznie jeden z JBLów. Z drugim zrób tak samo. Napisz jakie efekty.