Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki Razer Kraken Pro - jednostajny szum z użyciem mikrofonu

Ortix 22 Lip 2016 15:03 729 3
  • #1 22 Lip 2016 15:03
    Ortix
    Poziom 11  

Witam.

Posiadam słuchawki Razer Kraken Pro o niżej podanych specyfikacjach, oraz laptopa Lenovo z jednym gniazdem audio.
    Podczas używania mikrofonu bardzo mocno szumi i trzeszczy, niezależnie od tego jak daleko znajduję się od urządzenia.
    Gdy poruszam kablem blisko wtyczki w pewnym momencie przestaję i jest dobrze, ale niestety po chwili znowu zaczynają się zakłócenia.
    Próbowałem przestawiać mnóstwo rzeczy w opcjach oraz aktualizować sterowniki, nic nie przyniosło rezultatów.

Przypuszczam, że może to być spowodowane uszkodzonym Jack'iem jak czasami bywa w słuchawkach dousznych.
    Uszkodzone gniazdo odpada ponieważ testowałem 2 pary innych słuchawek które działają perfekcyjnie.
    Słuchawki spadły mi może raz, zawsze trzymałem je w miejscach bezpiecznych.
    Problem pojawił się parę tygodni temu a teraz wydaje się być nie do zniesienia podczas komunikacji głosowej.

Jeśli ktoś ma pomysł jak zaradzić albo przynajmniej wie czym jest to spowodowane proszę o odpowiedź.

Słuchawki Razer Kraken Pro
    Frequency Response: 20 - 20,000 Hz
    Impedance: 32 Ω at 1 kHz
    Sensitivity (@1 kHz, 1 V/Pa): 110 ± 4 dB at 1 kHz Max
    Input Power: 50 mW
    Drivers: 40 mm, with Neodymium Magnets
    Inner Ear Cup Diameter: 50 mm / 1.97”
    Cable Length: 1.3 m / 4.27 ft. plus 2 m / 6.6 ft. Splitter Adapter
    Approximate Weight: 293 g / 0.65 lbs.
    Connector: Analog 3.5 mm Combined Jack (Headphone and Mic)
    Microphone

Frequency Response: 100 – 10,000 Hz
    Signal-to-Noise Ratio: 52 dB
    Sensitivity (@1 kHz, 1 V/Pa): -40 ± 3dB
    Pick-up Pattern: Unidirectional

Laptop Lenovo Z500,
    Windows 8.1 proc. Intel Core i7-3612QM CPU 2x 2.10GHz, 12GB RAM, 64bit.

0 3
  • Pomocny post
    #2 22 Lip 2016 15:14
    piotrek22101
    Poziom 39  

Często ulegają uszkodzeniu przewody przy wtyczce. Naljlepiej wymienić na nową.

0
  • #3 22 Lip 2016 15:37
    Ortix
    Poziom 11  

Chyba tak trzeba będzie zrobić.
    Raczej żadna przejściówka tutaj nie pomoże a sam nie chce grzebać- serwis.

@Edit
    W żadnym z 3 serwisów nie palili się za bardzo żeby się zabrać za te słuchawki.
    Podobno zwykle operacja na tym pojedynczym kablu się nie udaje i dużo z tym zachodu.

0
  • Pomocny post
    #4 22 Lip 2016 20:51
    310artur
    Poziom 43  

Zachodu trochę jest ale z powodzeniem robiłem to zwykłą lutolą ;) Problem jest taki że same przewody (żyły miedziane) są bardzo cienkie a sama wiązka też zwykle nieduża. Efekt jest taki że robi się z tego chirurgiczna operacja. W serwisach nie chcą robić bo ile byś dał za wymianę wtyczki? 20-50PLN to chyba maks. A jak pójdzie źle to gość spędzi nad kabelkami 2 godziny i woli nie brać zlecenia i tyle. Żeby to zrobić dobrze to jeszcze trzeba po polutowaniu jakoś to posklejać i zabezpieczyć bo inaczej szybko urwie się ta wtyczka.
    Objaw typowo na uszkodzony kabel wskazuje.

0