Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Słuchawki Razer Kraken Pro - jednostajny szum z użyciem mikrofonu

22 Jul 2016 15:03 1956 3
  • Level 11  
    Witam.

Posiadam słuchawki Razer Kraken Pro o niżej podanych specyfikacjach, oraz laptopa Lenovo z jednym gniazdem audio.
    Podczas używania mikrofonu bardzo mocno szumi i trzeszczy, niezależnie od tego jak daleko znajduję się od urządzenia.
    Gdy poruszam kablem blisko wtyczki w pewnym momencie przestaję i jest dobrze, ale niestety po chwili znowu zaczynają się zakłócenia.
    Próbowałem przestawiać mnóstwo rzeczy w opcjach oraz aktualizować sterowniki, nic nie przyniosło rezultatów.

Przypuszczam, że może to być spowodowane uszkodzonym Jack'iem jak czasami bywa w słuchawkach dousznych.
    Uszkodzone gniazdo odpada ponieważ testowałem 2 pary innych słuchawek które działają perfekcyjnie.
    Słuchawki spadły mi może raz, zawsze trzymałem je w miejscach bezpiecznych.
    Problem pojawił się parę tygodni temu a teraz wydaje się być nie do zniesienia podczas komunikacji głosowej.

Jeśli ktoś ma pomysł jak zaradzić albo przynajmniej wie czym jest to spowodowane proszę o odpowiedź.

Słuchawki Razer Kraken Pro
    Frequency Response: 20 - 20,000 Hz
    Impedance: 32 Ω at 1 kHz
    Sensitivity (@1 kHz, 1 V/Pa): 110 ± 4 dB at 1 kHz Max
    Input Power: 50 mW
    Drivers: 40 mm, with Neodymium Magnets
    Inner Ear Cup Diameter: 50 mm / 1.97”
    Cable Length: 1.3 m / 4.27 ft. plus 2 m / 6.6 ft. Splitter Adapter
    Approximate Weight: 293 g / 0.65 lbs.
    Connector: Analog 3.5 mm Combined Jack (Headphone and Mic)
    Microphone

Frequency Response: 100 – 10,000 Hz
    Signal-to-Noise Ratio: 52 dB
    Sensitivity (@1 kHz, 1 V/Pa): -40 ± 3dB
    Pick-up Pattern: Unidirectional

Laptop Lenovo Z500,
    Windows 8.1 proc. Intel Core i7-3612QM CPU 2x 2.10GHz, 12GB RAM, 64bit.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 39  
    Często ulegają uszkodzeniu przewody przy wtyczce. Naljlepiej wymienić na nową.
  • Level 11  
    Chyba tak trzeba będzie zrobić.
    Raczej żadna przejściówka tutaj nie pomoże a sam nie chce grzebać- serwis.

@Edit
    W żadnym z 3 serwisów nie palili się za bardzo żeby się zabrać za te słuchawki.
    Podobno zwykle operacja na tym pojedynczym kablu się nie udaje i dużo z tym zachodu.
  • Helpful post
    Level 43  
    Zachodu trochę jest ale z powodzeniem robiłem to zwykłą lutolą ;) Problem jest taki że same przewody (żyły miedziane) są bardzo cienkie a sama wiązka też zwykle nieduża. Efekt jest taki że robi się z tego chirurgiczna operacja. W serwisach nie chcą robić bo ile byś dał za wymianę wtyczki? 20-50PLN to chyba maks. A jak pójdzie źle to gość spędzi nad kabelkami 2 godziny i woli nie brać zlecenia i tyle. Żeby to zrobić dobrze to jeszcze trzeba po polutowaniu jakoś to posklejać i zabezpieczyć bo inaczej szybko urwie się ta wtyczka.
    Objaw typowo na uszkodzony kabel wskazuje.